سند جهش تولید خراسان شمالی رونمایی می‌شود

بجنورد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی گفت: اجرای ۸۱ پروژه در سند جهش تولید این استان مصوب شده و این سند به‌زودی با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه رونمایی خواهد ‌شد.

به گزارش ایرنا حسن پارسی پور روز یکشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: سند جهش تولید استان، ۲ روز پیش به امضای معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه رسیده است که در آینده ای نزدیک با سفر دکتر نوبخت به استان، از آن رونمایی می شود.

وی افزود: در سند جهش تولید استان، اجرای ۸۱ پروژه بخش خصوصی و دولتی مصوب شده، که برخی از پروژه های جهش تولید مربوط به پروژه های اقتصاد مقاومتی است که تلاش داریم اجرایی شود.

پارسی پور درباره روند اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی در استان گفت: در استان ۶۵ پروژه اقتصاد مقاومتی، کارشناسی و به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارسال شده که پس از ارزیابی ها، برای تصویب به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور معرفی و از آن میان ۳۰ پروژه به تایید رسیده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی افزود: سال گذشته ۲۱ پروژه اقتصادی مقاومتی از استان معرفی شده و ۱۹ مورد آن به تصویب رسیده بود که انتظار داریم امسال تعداد بیشتری پروژه در این حوزه مصوب شود.

وی درباره اجرای مصوبات سفر استانی کاروان دولت به خراسان شمالی در تابستان پارسال گفت: از محل اعتبارات مصوب این سفر، هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال برای اجرای پروژه های مصوب این سفر به استان اختصاص یافته است.

وی افزود: در بهار امسال هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار و اخیرا هم هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار به استان اختصاص یافته است.

پارسی پور اظهار داشت: از محل سفر سال ۹۱ رهبر انقلاب به استان هم، تا کنون بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی افزود: امسال هم از محل اعتبارات سفر معظم له ۸۳۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص خواهد یافت تا برای ۱۰ پروژه هزینه شود.

پارسی پور تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص اقتصادی، از ۲ سال پیش هیچ پروژه جدیدی در استان آغاز نشده است و تنها در صورتی اجرای پروژه جدید تعریف می شود که ابتدا، مطالعات آن انجام شده و ردیف اعتباری آن مشخص شده باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: اکنون ۸۰۰ پروژه ناتمام در استان وجود دارد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =