تکرار حمله پلنگ به گوسفندان بجنورد و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی بجنورد اعلام کرد: حمله یک قلاده پلنگ به گوسفندان اهالی روستای «حمامی» این شهرستان منجر به تلف شدن 2 راس گوسفند شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد گل‌محمدزاده روز یکشنبه گفت: این حادثه ساعت ۴ صبح امروز در مراتع نزدیکی این روستا روی داد که این گونه مهاجم ۲ رأس از گوسفندان اهالی را درید.

25 مردادماه امسال نیز حمله یک قلاده پلنگ به گله گوسفندان اهالی روستای «خطاب» بجنورد موجب تلف شدن سه راس گوسفند و زخمی شدن چهار راس دیگر شده بود.

اوایل تیرماه امسال نیز حمله پلنگ منجر به زخمی شدن ۲ جوان گردشگر در ارتفاعات شاه جهان در جنوب شرقی شیروان شده بود و در فروردین و اردیبهشت امسال نیز سه مورد حمله پلنگ به دامداری، منازل و نیز چوپانان بجنوردی در روستاهای قشلاق عبدل آباد و نیز باغچق بجنورد گزارش شده بود که به مجروحیت یک چوپان و نیز تلف شدن یک قلاده سگ و یک راس گوسفند اهالی این مناطق انجامیده بود.  

دستگیری ۲۰ دزد حرفه‌ای و سابقه‌دار در بجنورد

سردار علیرضا مظاهری، فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری ۲۰ نفر دزد حرفه‌ای و سابقه‌دار با ۸۰ فقره دزدی در استان خبر داد و اظهار داشت: در طول هفته گذشته چندین مورد سرقت به مرکز فوریت های پلیس اعلام شده بود که ماموران با تلاش مستمر و گشت‌زنی های هدفمند، موفق به شناسایی محل اختفای دزدان شده و در عملیاتی غافلگیرانه ۲۰ تن از آنان را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

کشف 1.7 تن چوب قاچاق در شیروان

رییس پلیس پیشگیری انتظامی شیروان از کشف یک تن و 700 کیلوگرم چوب قاچاق توسط ماموران کلانتری 11 این شهرستان خبر داد و گفت: با دریافت گزارشی مبنی بر اینکه فردی سودجو با خودرو شخصی اقدام به حمل چوب قاچاق می کند، پلیس وارد عمل شده و خودرو ایسوزوی وی را برای بررسی بیشتر متوقف کرد.

سرگرد شهرام مرادی افزود: در بازرسی از این خودرو یک تن و 700 کیلوگرم انواع چوب قاچاق به ارزش51 میلیون ریال کشف و ضبط شد و راننده نیز برای پیگرد تحویل مراجع قضایی شد.

دستگیری شیادان بجنوردی با 3.6 میلیارد ریال کلاهبرداری

جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری ۱۴ نفر کلاهبردار حرفه ای با ۱۱ فقره کلاهبرداری به ارزش سه میلیارد و ۶۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال خبر داد و گفت: شهروندان با شکایت از این افراد اظهار کرده بودند که آنان با سوءاستفاده از اعتماد آنان و با ترفندهای مختلفی اقدام به کلاهبرداری از آنان کرده اند که موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سرهنگ محمد غلامی افزود: با شناسایی محل اختفای متهمان، در چند عملیات گسترده پلیس ۱۴ نفر از این کلاهبرداران حرفه ای دستگیر و به مقر پلیس انتقال یافتند.

کشف ۲ میلیارد و ۸۴۷ میلیون ریال کالای قاچاق در بجنورد

رییس پلیس آگاهی خراسان شمالی کشف ۲ میلیارد و ۸۴۷ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در مرکز استان خبر داد و گفت: پس از دریافت خبری مبنی بر نگهداری و فروش مقدار قابل توجهی کالای قاچاق در استان، پلیس با شناسایی محل نگهداری این اقلام و بازرسی از این مکان ها موفق به کشف ۱۰ دستگاه یخچال، ۴ دستگاه ماشین ظرفشویی، ۱۲ دستگاه کتری برقی، بیش از ۹ تن پودر ضایعات گوشت مرغ فاقد مجوز، ۲ راس گاو و مقدار ۲۲۷ کیلوگرم سوسیس تاریخ گذشته غیرمجاز شد.

سرهنگ منصور رستگار افزود: در این خصوص ۸ قاچاقچی حرفه‌ای نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

کشف 3 کیلوگرم تریاک و کراک 

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی از کشف سه کیلوگرم مواد مخدر تریاک و کراک در استان خبر داد و گفت: یک کیلوگرم از این مواد کراک بود که در عملیات مشترک توسط پلیس شیروان و فاروج از یک دستگاه خودرو پژو پارس کشف و یک نفر سوداگر مرگ نیز دستگیر شد.

سرهنگ محمد قدرتی افزود: همچنین با دستگیری یک قاچاقچی در بجنورد، ۲ کیلوگرم ماده مخدر تریاک از وی به دست آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =