سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی توسعه ملایر را شتاب بخشید

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: با حمایت دولت و مشارکت بخش خصوصی، یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح هفته دولت در این شهرستان بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود که این سرمایه‌گذاری روند توسعه شهرستان را شتاب بخشیده است.

قدرت الله ولدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با هفته دولت ۸۵ طرح با اعتبار ۸۹۱ میلیارد تومان افتتاح و ۱۴ طرح با اعتباری بیش از ۶۰۷ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود که ملایر از نظر حجم سرمایه‌گذاری و تعداد طرح‌ها، ۴۰ درصد طرح‌های استان را در هفته دولت به خود اختصاص داده است.

وی افزود: طبق تدوین سند راهبردی توسعه استان همدان قرار است سالانه حدود ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری با ایجاد ۲۰ هزار شغل در استان انجام شود که سال گذشته ۱۶۳ درصد از اشتغال ایجاد شده و حجم سرمایه‌گذاری مربوط به شهرستان ملایر بود.

فرماندار ویژه ملایر بیان کرد: طبق سند راهبردی توسعه، امسال باید یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این شهرستان انجام شود که در ۶ ماهه نخست امسال یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفت و تا پایان سال این رقم به ثمر می‌نشیند.

ولدی ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر را یکی از طرح‌های ملی و قابل افتتاح در هفته دولت برشمرد و ادامه داد: در حال حاضر ایرادهای این مجموعه بزرگ ورزشی رفع شده و قرار است سه‌شنبه هفته جاری با حضور وزیر ورزش و جوانان از طریق ویدئو کنفرانس با رییس جمهوری، مرحله اول این ورزشگاه افتتاح شود.

افتتاح ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر با حضور وزیر ورزش و جوانان

وی گفت: همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان ۲ طرح پست ۶۳ کیلو ولت ملایر(۴) در شهرک ولیعصر(عج) و طرح توسعه شرکت بافتسان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون استاندار همدان بیان کرد: عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی روستایی علی آباد دمق نیز به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری است و در صدد هستیم با کمک و حمایت دولت و قول مساعد معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در سفر اخیر خود به ملایر، هشت مجتمع آبرسانی روستایی را تا پایان دولت به بهره‌برداری برسانیم.

ولدی ادامه داد: طرح توسعه شرکت معادن سُرمک سال گذشته به بهره‌برداری رسید و امسال نیز مرحله  جدید مجموعه تولید اکسید سرب و روی به مرحله اجرا رسیده که آماده افتتاح است و تولید آزمایشی خود را شروع کرده است.

وی افزود: در حوزه گردشگری نیز یک مجموعه بوم‌گردی در شهر سامن همزمان با هفته دولت آماده افتتاح است و در حوزه بهداشت و درمان نیز بخش آندوسکوپی و کولونوسکوپی و یک دستگاه اکسیژن‌ساز به همت خیران در بیمارستان امام حسین(ع) این شهر راه‌اندازی شد.

فرماندار ویژه ملایر بهره‌برداری از طرح آبرسانی آب شرب ملایر از سد کلان شامل خط انتقال آب و تصفیه‌خانه را از دیگر طرح‌های مهم این شهرستان عنوان و بیان کرد: هم اکنون این طرح آماده افتتاح است و ۳۶ کیلومتر خط انتقال اجرا شده و قرار است ۳۵۰ لیتر در ثانیه آب شرب از سد کلان برای ملایر تامین شود.

ولدی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۲۵۰ لیتر آب پشت منبع سپاه تامین است و یک‌ماه مهلت داده شده تا یک کیلومتر باقیمانده تکمیل و به طور کامل طرح افتتاح شود.

وی آغاز عملیات اجرایی دامداری ۶ هزار راسی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) با حضور مدیرعامل شرکت شستا را از دیگر طرح‌های هفته دولت برشمرد و یادآور شد: زمین این طرح واگذار شده و کارهای اداری آن نیز انجام شده است.

اجرای ۱۱۸ هکتار گلخانه در ملایر 

معاون استاندار همدان همچنین به توسعه کشت گلخانه‌ای در این شهرستان اشاره و بیان کرد: سال گذشته عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای ۶۸ هکتاری گنبد آغاز شد و هفته دولت امسال عملیات احداث مرحله دوم شهرک گلخانه‌ای پیمان دشت با مساحت ۵۰ هکتار آغاز می‌شود.

ولدی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های لازم برای توسعه کشت گلخانه‌ای در این شهرستان مهیا است گفت: در سند راهبردی توسعه ملایر قرار است ۲۴ هکتار کشت گلخانه‌ای در مدت سه سال در این شهرستان ایجاد شود که با اجرای این ۲ شهرک، در مجموع ۱۱۸ هکتار گلخانه در ملایر ایجاد خواهد شد.

وی همچنین به آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید دستکش‌های بهداشتی و پزشکی و تکمیل و بهره‌برداری این طرح تا پایان امسال اشاره و بیان کرد: در حوزه فروسیلیس نیز چهار واحد در دست اجرا است که حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و دهه فجر این واحدها افتتاح می‌شوند.

فرماندار ویژه ملایر به افتتاح طرح توسعه شرکت بافتینه در دهه فجر اشاره کرد و ادامه داد: شرکت کیان‌ویسنا نیز با سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده قرار است پنل‌های خورشیدی تولید کند که تا دهه فجر افتتاح می‌شود و در تلاش برای به نتیجه رسیدن طرح گاوداری چهار هزار راسی پگاه در حسین آباد ناظم به وسعت ۴۰ هکتار هستیم.

سنگ‌اندازی پیشِ‌پای سرمایه‌گذاران ممنوع

ولدی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: اگر کسی بخواهد در مسیر سرمایه‌گذاری سنگ‌اندازی کند و چوب لای چرخ سرمایه‌گذاران بگذارد، روش برخورد ما با این افراد متفاوت خواهد بود.

وی گفت: تمام تلاش ما رفع مشکلات مردم، بهبود معیشت، رونق تولید و اشتغال است و با تمام توان باید از سرمایه‌گذاران حمایت کنیم.

معاون استاندار همدان با تاکید بر اینکه ملایر باید از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل شود تاکید کرد: با جهانی شدن مبلمان منبت ملایر باید زیرساخت‌های این حوزه را مهیا کنیم تا مردم بهره‌مند و سرمایه‌گذاران بیشتری وارد شهرستان شوند.

ولدی با اشاره به حضور استاندار همدان در ملایر چهارشنبه هفته جاری و تشکیل جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت: ۲ پیشنهاد برای اجرای شهرک نمایشگاهی مبل و منبت ارایه شده که در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی روز چهارشنبه درباره این ۲ پیشنهاد تصمیم‌گیری می‌شود.

وی در این باره توضیح داد: پیشنهاد ما به فعالان صنعت مبل و منبت این بود که کُنسرسیومی متشکل از شهرداری، اوقاف و امور خیریه، پنج تشکل بخش خصوصی مبل و منبت و سرمایه‌گذار جدید تشکیل شود و شهرک نمایشگاهی یا در زمین ۱۷ هکتاری بلوار شهید سردار سلیمانی و یا در زمین ۱۳ هکتاری متعلق به فنی و حرفه‌ای در مرکز جوش تخصصی اجرا شود.

فرماندار ویژه ملایر همچنین به تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس ملایر و چاپ چند کتاب در این حوزه اشاره و خواستار همراهی و مشارکت اصحاب رسانه با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تهیه این دانش‌نامه شد.

ولدی درباره طرح مسکن ملی نیز بیان کرد: سهیمه ملایر یک‌هزار مسکن تعیین شده که برای متقاضیان مسکن ۳۰۰ واحدی دژچنار آماده واگذاری است و ۱۴۰ واحدی مسکن کارگری نیز ۶۰ واحد آن واگذار شده و مابقی آماده واگذاری است و ۲۰ قطعه تک واحدی و ۶ هکتار زمین در مسیر روستای گلوشجرد نیز پیش‌بینی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =