۱۳ طرح عمرانی در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه به بهره‌برداری رسید

بیرجند - ایرنا - همزمان با نخستین روز هفته دولت ۶ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان نهبندان و ۷ طرح در شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا ۶ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان روز یکشنبه در شهرستان مرزی نهبندان افتتاح شد.

فرماندار نهبندان در مراسم افتتاح این تعداد طرح گفت: بیش از سه هزار خانوار شهری و روستایی از مزایای این طرح‌ها برخوردار شدند.

مجید بیکی، زیرسازی و آسفالت بلوارهای غدیر و کشاورز و معابر شهری نهبندان به طول ۱۵ هزار مترمربع، کارگاه تولید موزائیک به ظرفیت تولید روزانه ۳۰ مترمربع، طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز به طول پنج هزار متر و کاشت هزار اصله درخت زیتون، داروخانه‌ی دامپزشکی و طرح‌های هادی روستاهای طبسین و بندان را از جمله طرح‌های افتتاحی این شهرستان در نخستین روز از هفته دولت ذکر کرد.

همچنین تجدید میثاق با شهدای گمنام شهر نهبندان، دیدار و دلجویی با خانواده شهید رحمت‌الله جهانی، تجلیل از پزشکان و کادر درمانی بیمارستان شهید آتشدست و دیدار با امام جمعه نهبندان از دیگر برنامه‌های فرماندار و تعدادی از مسوولان نهبندان در نخستین روز هفته دولت بود.

همزمان با هفته دولت ۸۷ طرح عمرانی با اعتبار ۶۸ میلیارد تومان در نهبندان افتتاح و عملیات اجرایی ۱۵۷ طرح عمرانی با اعتبار ۳۵۴ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

هفت طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار یک میلیارد و ۹۹۷ میلیون تومان نیز امروز در شهرستان مرزی سربیشه افتتاح شد.

فرماندار سربیشه گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر از مزایای این طرح‌ها برخوردار شدند و برای تعدادی شغل ایجاد شد.

محمد محمدی، اجرای زیرسازی و آسفالت ایستگاه سلامت پارک لاله شهر سربیشه، احداث نیروگاه خورشیدی خانگی در شهر سربیشه، آبرسانی به شهرک روستای شورستان بخش مرکزی، اجرای عملیات بیابانزدایی (نهالکاری) در دشت روستای شیرگ آقا بخش مرکزی، کارگاه تولید ماسک تنفسی و پوشش‌های بیمارستانی در روستای سلم آباد بخش مرکزی، بهره‌برداری از طرح توسعه ۲ کلاس درس در روستای سلم آباد و روشنایی تقاطع  روستای سلم آباد را از جمله طرح‌های افتتاحی در نخستین روز هفته دولت عنوان کرد.

وی افزود: همچنین عملیات اجرایی ۴۹ واحد مسکونی در شهر مود با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال آغاز شد.

دیدار با امام جمعه شهر سربیشه و غباروبی گلزار مطهر شهدای گمنام شهر سربیشه از دیگر برنامه‎های مسوولان در نخستین روز هفته دولت بود.

هفته دولت امسال ۱۵۲ پروژه عمرانی و خدماتی با اعتبار یک هزار و ۴۷۵ میلیارد ریال در شهرستان سربیشه افتتاح و عملیات اجرایی ۶۱ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =