سیم کارت رایگان به دانش‌آموزان داده شود

تبریز-ایرنا- رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به رییس جمهوری، خواستار ارایه سیم کارت های رایگان به دانش آموزان در شرایط کرونایی کشور شد.

علیرضا منادی سفیدان روز یکشنبه در نامه خود با اشاره به اینکه سیم‌کارت رایگان کنترل شده باید در اختیار دانش آموزان قرار داده شود، فراهم شدن زیرساخت‌ها برای آموزش مجازی در سال جدید تحصیلی را مورد تاکید قرار داد.

وی در این نامه با اشاره به اینکه آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی لزوم تشکیل کلاس های درسی به صورت مجازی در اکثر شهرها و روستاها و مناطق محروم کشور، تصریح کرده است: خواهشمند است دستور فرمائید نسبت به اختصاصی اینترنت رایگان برای دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه ها از محل سودهای سرشاری که اپراتورها در کشور برداشت می کنند و یا از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته برای مقابله با ویروس کرونا، اقدام لازم مبذول گردد.

منادی ادامه داده است: در این شرایط ویژه خواهشمند است برای جلوگیری از افزایش بازماندگان از تحصیل در کشور دستور فرمائید نسبت به تهیه ابزار گوشی تلفن همراه هوشمند و یا تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان محروم و نیازمند (با توجه به گزارش وزارتین از بازماندگان از تحصیل)، از محل بودجه تخصیص داده شده جهت مقابله با ویروس کرونا نیز اقدام شود.

وی همچنین تامین امنیت فضای مجازی برای دانش آموزان از طریق تحویل سیم کارت‌های کنترل شده که مانع دسترسی دانش آموزان به تصاویر غیردرسی خود در فضای مجازی شود را خواستار شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha