نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس در اردبیل برگزار می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس با مشارکت دستگاه‌های اجرایی مرتبط در محدوده موزه فرهنگی شهدا و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا ، بهروز ندایی روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اظهارداشت: این نمایشگاه با محوریت بازسازی عملیات کربلای ۵ و رعایت پروتکل بهداشتی از دستاوردهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و با وحدت و همدلی سپاه، ارتش و سایر نیروهای نظامی به مدت یک هفته برپا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پایداری نظام جمهوری اسلامی مرهون ایثار و مقاومت رزمندگان اسلام و خون شهداست، گفت: انتقال فرهنگ شهادت و ایثارگری به نسل آینده و جوان کشور ضرورت دارد و باید با برنامه‌ریزی بهتر در این راستا حرکت کنیم.

ندایی تصریح کرد: این نمایشگاه قبل از آغاز هفته دفاع مقدس از ۱۵ تا ۲۲ شهریورماه با شعار ما قوی هستیم برپا می‌شود.

معاون سیاسی استاندار اردبیل اتحاد و همدلی داخلی را از ضروریات توسعه کشور بر شمرد و افزود: علاوه بر تحریم‌های ظالمانه دشمنان شیوع ویروس کرونا نیز باعث سخت شدن معیشت مردم شده و این ویروس در استان اردبیل با تلاش کادر پزشکی و رعایت مردم تا حدودی کنترل شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل نیز گفت: از تمام آثار رزمندگان استان در سالن موقت و دایمی حفظ آثار استفاده خواهیم کرد.

علی واحد افزود: زمان برگزاری این نمایشگاه از ۱۵ تا۲۲ شهریور از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب خواهد بود و خاطرات رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی از شبکه سبلان پخش خواهد شد.

وی اظهارداشت: ۵۰ عنوان کتاب در سال جاری تدوین و چاپ می‌شود و برگزاری بیش از ۵۰ یادواره شهدا نیز در برنامه وجود دارد.

واحد ادامه داد: کتاب خادمان آسمانی کل زندگی نامه شهدای دولتی دربیش از ۵۰۰ صفحه جمع‌آوری شده و امسال رونمایی و چاپ می‌شود.

رحیم صدقیانی، مشاور امور ایثارگران استاندار اردبیل هم گفت: با نوآوری و ترغیب جوانان و نسل جدید به نظام جمهوری اسلامی باید دستاوردهای دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی بیان شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =