۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۶
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83919695
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی ارتفاعات سرپنیران پاسارگاد مهار شد

شیراز-ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: آتش‌سوزی که امروز (دوم شهریورماه ۹۹) در عرصه‌های منابع طبیعی سرپنیران این شهرستان رخ داد با حضور پُررنگ جوانان و نوجوانان روستاهای اطراف این منطقه در کمترین زمان ممکن مهار شد.

حسن خسروانیان، یکشنبه بیان کرد: این آتش‌سوزی که در مراتع ارتفاعات روستای گمبکان سرپنیران در بخش مرکزی پاسارگاد به وقوع پیوست با تلاش نیروهای منابع طبیعی، همکاری نیروهای محلی به ویژه جوانان و نوجوانان روستاهای اطراف این منطقه، دهیاری، بخشداری و شوراهای اسلامی روستای گمبکان کنترل و مهار شد.
وی ادامه داد: پس از اطلاع از وقوع این آتش‌سوزی، هماهنگی‌های لازم با فرماندار و رییس ستاد مدیریت بحران انجام و در نهایت با همکاری همه جانبه نیروهای امدادی، این حریق در همان ساعات اولیه مهار شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد افزود: پس از مهار این آتش‌سوزی، نیروهای منابع طبیعی برای اطمینان از اطفای کامل حریق، پاکسازی و پایش ساعت‌ها در منطقه حضور داشتند.

خسروانیان، با قدردانی از حضور همه نیروهای حاضر در این عملیات به ویژه مشارکت فعال و چشمگیر جوانان و نوجوانان روستای گمبکان و روستاهای همجوار،گفت: تلاش و کوشش نیروهای اطفای حریق در این عملیات موجب شد تا از گسترش آتش و سرایت آن به دیگر نقاط جلوگیری شود.
وی، با بیان اینکه منطقه‌ای که دچار آتش‌سوزی شد از نقاط نیمه بحرانی شهرستان پاسارگاد به شمار می‌آید، افزود: فرهنگ‌سازی برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در میان بهره‌برداران و گردشگران طبیعت از اولویت‌های اصلی این اداره است.
خسروانیان، خواستار ارتقا و آموزش بیشتر در این زمینه شد و از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه حریق در عرصه‌های منابع طبیعی ، مراتب را به شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع  گزارش دهند.

در این گزارش، علت این آتش سوزی بیان نشده است.

شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =