ایجاد ۷رشته جدید دردانشگاه علمی و کاربردی منطقه اقتصادی سلفچگان قم

قم- ایرنا - مسئول روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم از ایجاد هفت رشته جدید در دانشکده علمی و کاربردی این منطقه خبر داد.

حسن محمدی روز یکشنبه دراین زمینه اظهار داشت: این مرکز که از سال گذشته رسما فعالیت خود را آغاز کرده است در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ رشته های جدید،  برق صنعتی ،آسانسور و پله برقی ،مکانیک تاسیسات صنعتی ،شیمی آزمایشگاهی شوینده ها و آرایشی بهداشتی ،ایمنی کار و حفاظت صنعتی ،بازار یابی و کارشناسی بازاریابی بین الملل  را  اضافه نموده و اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی خواهد کرد.

وی ادامه داد:  دانشکده علمی و کابردی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم سال گذشته در پنج رشته در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در رشته های کاردانی حرفه ای بازرگانی - امور گمرکی، کاردانی حرفه ای بازرگانی – انبارداری، کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی، کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی، کاردانی حرفه ای حسابداری - حسابداری صنعتی، کارشناسی حرفه ای حسابداری - حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی با پذیرش دانشجو فعالیت خود را آغاز کرده بود. 

وی گفت: از نکات قابل توجه در این مرکز آموزشی، حضور دانشجویان در محیط کار و کسب تجربه و استفاده از امکانات و کارگاه های مجهز موجود در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان  و شهرک شکوهیه قم می باشد. در حال حاضر با توجه به شرایط بوجود آمده بر اثر شیوع ویروس کرنا، کلیه کلاس‌ها به صورت غیر حضوری و مجازی و خارج از وقت اداری تشکیل می‌شود که می‌تواند در توانمند سازی دانشجویان نقش بسزایی داشته باشد.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ۵۰ کیلومتری قم در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ هکتار در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید.
این منطقه به عنوان مهمترین و نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی – اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه آهن سراسری و بزرگراه های اصلی شمال – جنوب و شرق – غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس به منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.
هم اکنون ۱۲۰ واحد صنعتی و تجاری در این منطقه مشغول فعالیت می باشد که این رقم نمایان گر فعالیت ۸۷ درصد واحدهای دارای پروانه بهره برداری منطقه است.
بخش سلفچگان یکی از بخش های پنج گانه استان قم است که در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر قم قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha