فرماندار: ۶۳ طرح عمرانی و خدماتی در دماوند افتتاح می شود

تهران – ایرنا - فرماندار شهرستان دماوند گفت: همزمان با هفته دولت، ۶۳ طرح عمرانی و خدماتی در این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۲۷۸ میلیارد تومان، کلنگ‌زنی یا افتتاح می شود.

مهدی حیدری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر با بیان اینکه این طرح ها شامل ۶۱ طرح دولتی و دو طرح خصوصی است، اظهار داشت: طرح های مذکور با توجه به آمار موجود نسبت به سال گذشته، به لحاظ اعتباری ۲.۵ برابر و به لحاظ اجرا ۱۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این طرح ها ۱۷۵۰ موقعیت اشتغالی به صورت مستقیم و ۶ هزار و ۲۲۳ موقعیت اشتغال زایی غیر مستقیم ایجاد می کند، بیان داشت: در این میان ۲ طرح آموزشی، چهار طرح اجتماعی، فرهنگی و رفاهی، ۴۷ طرح عمرانی، شش مورد برق‌رسانی، یک طرح در حوزه سلامت و ۳ مورد در حوزه مخابرات شهرستان دماوند افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین در بحث مبارزه و مدیریت شیوع کرونا، بیش از ۵ میلیارد تومان از سوی فرمانداری شهرستان دماوند و از محل اعتبارات ارزش افزوده، به ۲ نهاد شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان سوم شعبان دماوند پرداخت شد.

وی با اشاره به شرایط کنونی دولت و کشور در حوزه نقدینگی، گفت: تمامی شهرداری ها و دهیاری ها با پشتوانه مردم شهرستان و کمک های دولت توانستند اتفاقات خوبی رقم زده و طرح های خوبی را اجرایی کنند.

حیدری گفت: در کنار طرح های مورد توجه در هفته دولت، در حوزه مسکن مهر نزدیک به ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و موفق شدیم طرح های خوبی را در این حوزه بهره برداری کنیم که می توان به تحویل ۹۱۰ واحد مسکونی در این هفته اشاره کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش مقابله با کرونا از ابتدا تاکنون، افزود: همزمان با آغاز سال جدید و با توجه به کنترل سفرهای نوروزی به شهرستان، طی هماهنگی های صورت گرفته با استان و حتی ستاد مقابله با کرونای کشور، موفق شدیم محورهای اصلی شهر دماوند را جهت ورود مسافر کنترل کرده و ببندیم.

وی ادامه داد: اما از اردیبهشت ماه تمامی تصمیمات در کشور، توسط ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گرفت و ما نیز همچون دیگر شهرستان های کشور در راستای سیاست های ستاد پیش خواهیم رفت و در صورت نیاز به کنترل مبادی ورودی شهر دماوند در تعطیلات پیشرو، منتظر تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم و قطعا هر چه ابلاغ شود در مسیر ستاد پیش خواهیم رفت.

حیدری با بیان اینکه هر محدودیتی که اتفاق افتد برای سلامت شهروندان است، گفت: جلوگیری از ورودی ها به شهر دماوند به معنای بی احترامی به مسافران نیست چراکه دماوندی ها مهمان نواز هستند ولی این محدودیت ها برای افزایش سلامتی است.

فرماندار شهرستان دماوند همچنین از ۳۰۶ هکتار آتش سوزی مراتع شهرستان به صورت عمدی و یا سهوی در سال جدید خبر داد و گفت: این میزان شامل ۴۴ مورد آتش سوزی مراتع بوده که با کمک آتش نشانی های شهرداری ها و دهیاری ها و همچنین کمک های منابع طبیعی، مردم و اهالی روستاها و محلات اطفا شده است.

وی درخصوص بررسی فعالیت ادارات شهرستان با هدف ارائه خدمت و تکریم ارباب رجوع نیز گفت: از ابتدای ورود بنده در حوزه فرمانداری تاکنون، این مهم مورد توجه بوده بطوری که به صورت سرزده از ادارات شهرستان بازدید و از نزدیک روند خدمات رسانی در دستور کار قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: طی این مدت اداره ثبت اسناد و مخابرات شهرستان دماوند آنگونه که باید خدمات رسانی نکرده و ارباب رجوع ها به شدت گله مند هستند که نیاز است نسبت به اصلاح امور از سوی منطقه و استان مورد بررسی قرار گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =