۲۰ هزار فرصت شغلی در منطقه آزاد اروند ایجاد شد

آبادان - ایرنا - معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: ۲۰ هزار فرصت شغلی در ۲ سال گذشته در منطقه آزاد اروند ایجاد شد.

به گزارش ایرنا سیدعلی موسوی روز یکشنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی آبادان اظهار داشت: در سالهای ۹۷ و ۹۸ با توجه به سرمایه گذاری انجام شده و فعال‌سازی ۱۰ واحد تولیدی راکد در منطقه آزاد اروند و رونق تولید و کسب و کار واحدهای کوچک ورود گردشگران افزایش یافت  و خوشبختانه ۲۰ هزار  فرصت شغلی در بخش صنعت، گردشگری و تجارت منطقه فراهم شد.

وی گفت: اجرایی کردن جهش تولید با توجه به تاکید مقام معظم رهبری از ابتدای سال جاری این موضوع به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود:  به همین منظور امسال  ۹ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۳۰۰ نفر مستقیم تحت عنوان جهش تولید در سرزمین فتح  افتتاح و به بهره‌برداری رسید و تا پایان هفته جاری  نیز دهمین واحد تولیدی  در منطقه آزاد اروند به بهره‌برداری خواهد رسید.

موسوی گفت: در هفته آینده نیز با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ۲  واحد تولیدی  دیگر در منطقه آزاد اروند افتتاح می‌شوند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند ادامه داد:با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال جاری هشت واحد تولیدی دیگر در این منطقه افتتاح خواهد شد تا به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گفته باشیم.

وی اضافه کرد: با افتتاح این پروژه‌ها ۷۵۰  شغل مستقیم و ۲هزار و ۲۰۰ شغل غیر مستقیم با یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام  خواهد شد.

وی افزود: دومین برنامه و راهبرد اصلی در سال ۹۹ توسعه صادرات غیرنفتی در منطقه است که با توجه به وضعیت ارزی در کشور وظیفه داریم به عنوان سربازان اقتصادی کشور از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان حمایت کنیم.

موسوی گفت: با هماهنگی که با اتاق‌های بازرگانی و اصناف آبادان و خرمشهر انجام شد امیدوارم  بتوانیم در سالجاری در بخش توسعه صادرات غیر نفتی عملکرد خوبی داشته باشیم.

وی گفت:پیش بینی می‌شود امسال ۲۵۰ میلیون دلار کالاهای تولیدی  در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر به خارج کشور صادر شود.

وی افزود: در راستای ارتقای سطح کیفیت خدمات سرمایه‌گذاری و بازرگانی تمامی کارکنان اداره کار، ثبت شرکتها و گمرک جمهوری اسلامی جهت شفاف سازی و مبارزه با قاچاق کالا و گزارش به دستگاه‌های نظارتی  در یک اتاق شیشه ای فعالیت دارند.

موسوی افزود: پنجره واحد سرمایه گذاری در این منطقه ایجاد شده و بحث ثبت شرکت ها به صورت مکانیزه بدون حضور سرمایه گذاران کمتر از ۴۸ ساعت انجام می‌شود.

وی حذف دلالان و واسطه‌ها از بحث ثبت شرکت‌ها و اداره کل را از اقدامات انجام شده بیان کرد و گفت: حذف شرکت های بدون شناسه ملی جزو اقدامات مهم در منطقه آزاد اروند است و الان شرکتی  به صورت صوری و بدون شناسه ملی اجازه فعالیت  در این منطقه را نخواهد داشت.

 سرپرست خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر آبادان  در این نشست ضمن تشریح عملکرد خبری ایرنا در منطقه آزاد اروند اظهار داشت:ایرنا انعکاس خدمات و اقدامات دولت و منطقه آزاد اروند در رفع محرومیت شهرستان‌های آبادان و خرمشهر  را  در دستور کار خود قرار داده است.

عدنان جواهری افزود: ایرنا آبادان  تلاش کرده است پل ارتباطی میان مردم و مسوولان باشد و در کنار بیان عملکرد مسوولان مشکلات مردم را نیز به گوش آنها برساند.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می‌باشد که در محل تلاقی ۲رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =