صادرکنندگان سیب‌زمینی در استان اردبیل حمایت می‌شوند

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: صادرکنندگان سیب‌زمینی در این استان حمایت می‌شوند.

به گزارش ایرنا ، ارژنگ عزیزی روز یکشنبه به مناسبت هفته دولت اظهارداشت: قیمت پایه صادراتی سیب‌زمینی با پیگیری‌های استانداری از ۴۲۸ دلار به ازای هر تن به ۲۰۰ دلار کاهش یافته است.
وی افزود: با این اقدام تلاش شده تا صادرکنندگان سیب‌زمینی در رابطه با تعهد ارزی مشکلی نداشته باشند.
معاون استاندار اردبیل همچنین از افتتاح ۷۴ طرح اقتصادی در هفته دولت در بخش‌های کشاورزی ،صنعت و معدن ، گردشگری و خدمات خبر داد و بیان کرد: برای اجرای این طرح‌ها ۲۹۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و ۷۵۴ نفر اشتغالزایی دارد.
وی گفت: عملیات اجرایی هفت طرح نیز با ۵۸۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و هزار و ۱۲۰ نفر اشتغالزایی در هفته دولت آغاز می‌شود.
عزیزی تشریح کرد: در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای ۲ هزار طرح و واحد اقتصادی در بخش‌های مختلف پرداخت شد.
وی اظهارداشت: بخشی از طرح‌هایی که در هفته دولت به بهره‌برداری می رسد، مربوط به این طرح‌ها است.
معاون استاندار اردبیل با اشاره به تسهیلات پرداختی از محل بند الف تبصره قانون بودجه سال ۹۸ در رسته گلخانه‌ها گفت: استان اردبیل به تصویب در بانک‌های عامل با ۹۴۶ میلیارد تومان ۱۸ درصد از سهم کل کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده و با پرداخت ۱۴۸ میلیارد تومان پس از هرمزگان و اصفهان رتبه سوم را کسب کرده است.
عزیزی ادامه داد: در بخش صنعت و معدن نیز با پرداخت ۱۲۶ میلیارد تومان نسبت به سهم خود رتبه دوم را بین ۳۱ استان کشور کسب کرده است.
وی به توسعه شهرک‌های صنعتی غیردولتی در استان اشاره کرد و گفت: تعداد شهرک‌های صنعتی غیردولتی استان از یک شهرک به مساحت ۲۶ هکتار به ۶ شهرک با مساحت ۱۸۰ هکتار افزایش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =