فرماندار: دولت ۷۸۰ میلیارد ریال در دزفول سرمایه گذاری کرد

دزفول- ایرنا- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: دولت در یکسال اخیر، ۷۸۰ میلیارد ریال در بخش‌های مختلف در شهرستان دزفول سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش ایرنا علی فرهمندپور روز یکشنبه به رسانه‌های دزفول اعلام کرد: این اعتبار در بخش‌های مختلف برق، مدرسه سازی، آب و فاضلاب، صنعت، راه و شهرسازی و دیگر حوزه‌ها هزینه شده است. 
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی برخی طرح‌های عمرانی دزفول افزود: پیشرفت طرح‌ها، جذب اعتبار، تخصیص بودجه و پیگیری از طریق سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها توسط مسوولان انجام می‌شود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهارداشت: علاوه بر سرمایه گذاری دولت، حدود ۳۱۰ میلیارد ریال نیز توسط بخش خصوصی در یک سال گذشته در دزفول هزینه شده که اغلب شامل طرح‌های ابتکاری و جدید است.

وی با بیان اینکه پسماندهای طرح‌های قبلی نیز با پیگیری‌های انجام شده به ثمر نشسته است، افزود: فشار اقتصادی به جامعه در طرح‌ها و فعالیت‌های اقتصادی خود را نشان می‌دهند به طوریکه دستگاه‌هایی که قبلا خریداری شده و قرار بود وارد شهرستان شوند به دلیل تحریم‌ها با تاخیر و هزینه بیشتر وارد شهرستان شدند.
فرهمندپور گفت: یکهزار میلیارد ریال بودجه‌ای که قبلا برای اجرای یک طرح درنظر گرفته شده بود اکنون به پنج‌هزار میلیارد ریال رسیده؛ با این وجود حدود سه هزار میلیارد ریال آن پرداخت شده و در حال پیشروی است. 
وی افزود: ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه خدمات و ۳۰ میلیارد ریال در حوزه صنعت واگذار شده و ۸۰ نفر در حوزه صنعت، ۱۰۰ نفر در حوزه خدمات و ۲۵۰ نفر در بخش مشاغل خانگی اشتغالزایی شده است.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: امسال و سال‌های آینده برنامه‌های زیادی درخصوص مشاغل خانگی دزفول درنظر گرفته شده و تسهیلاتی به آنها داده می‌شود زیرا مشاغل خانگی سودآورترین تسهیلات را در شرایط کرونایی دارند و به یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان تبدیل شده‌اند. 
وی به چالش های پیش روی مشاغل خانگی اشاره و بیان کرد: بی‌بازاری و  برند محصول از دغدغه‌ها و چالش‌های مشاغل خانگی است که قرار است برای رونق بازار مشاغل خانگی بازارچه‌ای به همت شهرداری در دزفول راه اندازی و غرفه‌هایی به مشاغل خانگی اختصاص یابد.

فرهمندپور افزود: مصرف کننده نیز باید نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشد که باید تولیدات دزفول به برند تبدیل شوند و مردم به دنبال خرید محصولات تولید دزفول باشند.
وی از طراحان و افرادی که در حوزه گرافیک فعالیت دارند خواست یک لوگوی ویژه دزفول طراحی کنند تا به همه محصولات تولید دزفول نصب شود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به برنامه ریزی برای اشتغالزایی در این شهرستان گفت: ثبت نام استخدام بیمارستان تامین اجتماعی انجام شده ضمن اینکه در زمینه تولیدات گلخانه‌ای، خوراک دام و آبزیان نیز طرح‌هایی در حال اجرا است که اشتغالزایی قابل ملاحظه‌ای به همراه خواهند داشت.
وی درخصوص عزاداری محرم نیز گفت: با اهتمام مردم دزفول، پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و  ضدعفونی کردن دست‌ها رعایت شده که امیدواریم این موضوع تا پایان کرونا ادامه یابد.
فرهمندپور افزود: چند نقطه برای عزاداری در شهرستان دزفول در نظر گرفته شده و از مردم تقاضا می‌شود از برگزاری مراسم در فضای سربسته به شدت خودداری و فاصله گذاری را رعایت کنند.
وی از مردم خواست از فضای پیاده روی منازل برای استقرار صندلی و عزاداری استفاده کنند و هر خانه را را به یک حسینیه تبدیل کنند. 

به گزارش ایرنا دوم تا هشتم شهریور ماه در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران هفته دولت نامگذاری شده است. 

 همزمان با آغاز هفته دولت، هشت طرح تولیدی خدماتی در شهرستان دزفول بهره برداری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =