نمایشگاه نقاشی عاشورایی رستاخیز در بوشهر افتتاح شد

بوشهر- ایرنا- با همت بسیج هنرمندان به مناسبت ماه محرم نمایشگاه نقاشی عاشورایی با عنوان رستاخیز در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر برپا شد.

در این نمایشگاه ۱۰ تابلو نقاشی با ابعاد ۲ در ۳ متر از صحنه‌های مختلف عاشورا اثر علی بحرینی نقاش بوشهری به نمایش گذاشته شده است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: خلق آثار هنری با محتوای نهضت عاشورا یکی از عناصر برجسته و تأثیرگذار فرهنگ اسلامی و عاشورایی است که این فرهنگ علاوه بر این که دارای اثربخشی زیادی است جامعه را نیز به سمت راه مستقیم راهنمایی می کند.

سردار علی رزمجو افزود: داشتن فرهنگ عاشورایی موجب استحکام و استمرار زندگی اجتماعی انسان ها می شود و آنها را در عرصه های مختلف به سمت ارزش های الهی هدایت می کند.

وی فرهنگ عاشورایی را عاملی برای شکل دهی رفتار و اعمال انسانها بر مبنای ارزش های اسلامی عنوان کرد و افزود: کار هنرمندانی که واقعه عاشورا را در قالب هنر برای مخاطب به نمایش می گذارند عزتمند و در ترویج فرهنگ عاشورا نقش بسزایی دارد.

رزمجو اضافه کرد: نقش تصاویر نهضت بزرگ عاشورا بر روی تابلوها کار ماندگاری برای دوره‌های مختلف است و باعث ترویج فرهنگ عاشورا، تبیین حرکت امام حسین (ع) و فلسفه شکل گیری این نهضت بزرگ بر قلوب افراد جامعه می شود.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: طراحی، گرافیک و نقاشی از هنرهایی هستند که توانایی انتقال پیام را بدون واسطه به مخاطبان دارند.

وی ادامه داد: در واقع هنرمند هنرهای تجسمی به وسیله آثاری که خلق می کند مخاطب را به درون آثار خود کشانده و اثرگذاری لازم را در درون آنها به وجود می آورد.

صاحب آثار مجموعه نقاشی "رستاخیز" گفت: این مجموعه نقاشی اثری دینی با صحنه هایی از نهضت بزرگ عاشوراست که در تابلوهای ویژه و اندازه بزرگ خلق شده است و امید می‌رود بتوانیم در آیندهای نزدیک مجموعه نقاشی "رستاخیز ۲" را خلق و از آن رونمایی شود.

علی بحرینی افزود: آثار هنری غیر دینی به طور معمول برای مخاطب خاص تولید می‌شود اما آثار دینی برای جامعه اسلامی تولید می شود  بر همین اساس لازم است هنرمندان در این عرصه بیش از پیش به تولید آثار در این زمینه بپردازند.

در آئین افتتاح این نمایشگاه با اهدای لوح سپاس از علی بحرینی دبیر انجمن هنرهای تجسمی سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر و صاحب آثار مجموعه نقاشی عاشورایی «رستاخیز» تقدیر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =