۳۹ طرح عمرانی، کشاورزی و خدماتی در میاندوآب به بهره‌برداری رسید

مهاباد- ایرنا- در نخستین روز از هفته دولت ۳۹ طرح در زمینه عمران، کشاورزی و خدمات با هزینه ۱۹۶ میلیارد و ۶۱ میلیون ریال با حضور فرماندار و مدیران دستگاه‌های متولی در میاندوآب به بهره‌برداری رسید.

به مناسبت هفته دولت بهره‌برداری از ۱۰ پروژه سیستم‌های نوین آبیاری به مساحت ۲۳ هکتار با هزینه سه میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال با اشتغال‌زایی برای ۱۰ نفر آغاز شد.

مدیر جهادکشاورزی میاندوآب‌ در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها که به طور همزمان برگزار شد، گفت: در طول هفته دولت بهره‌برداری از ۱۱ طرح در بخش کشاورزی با صرف ۱۰۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و اشتغال‌زایی مستقیم برای ۵۵ نفر و غیرمستقیم برای ۱۲۸ نفر، آغاز می‌شود.

علی دیانتی افزود: از آنجایی که چالش آب یکی از عمده‌ترین مشکلات بخش کشاورزی و مهمترین نهاده جهت تولید محصولات کشاورزی است، توسعه سیستم‌های نوین آبیاری جزو اولویت‌های جهاد کشاورزی بوده و در همین راستا بیش از ۹ هزار هکتار از اراضی شهرستان میاندوآب به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شده که با وجود محدودیت‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه و کاهش ۴۰ درصدی حقابه بخش کشاورزی این شهرستان، موجب صرفه جویی بیش از ۴۰ میلیون مترمکعب، آب کشاورزی و افزایش عملکرد و پایداری تولیدات کشاورزی در منطقه شده‌است. 

به همین مناسبت سه طرح‌ عمران شهرداری شامل روکش آسفالت و کانال بتنی با صرف ۲۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

رییس شورای شهر میاندوآب در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: آسفالت بزرگراه ولایت به مساحت ۱۰ هزار متر مربع با صرف ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و داخلی اجرا شده‌است.

فخرالدین آذریان افزود: آسفالت، زیرسازی و تعریض کمربندی جنوبی حدفاصل خیابان تختی تا خیابان بسیج نیز به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع با هزینه سه میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری اجرا شده ‌است.

وی اضافه کرد: ساماندهی و پوشش کانال‌های سطح شهر شامل کوی‌های وکیل‌کندی ژ بشیرخان‌کندی، کوتان پشت آموزش و پرورش، جنب پایانه مسافربری ارومیه، خیابان ۱۷ شهریور، کوی گلستان و کوی حافظ به طول ۸۰۰ متر با دال‌های بتنی مسلح و همچنین سنگ چینی کانال بشیرخان کندی و وکیل‌کندی به طول ۴۰۰ متر با صرف ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و داخلی از دیگر طرح‌های عمرانی اجرا شده توسط شهرداری میاندوآب‌ است.

به مناسبت هفته دولت ۱۲ طرح برق‌رسانی با هزینه ۲۰ میلیارد و ۷۸۱ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

مدیر امور توزیع برق میاندواب در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها گفت: این طرح‌ها شامل احداث خط ۲۰ کیلوولت هوایی ناحیه صنعتی چهاربرج (فاز یک) به طول ۱۵ کیلومتر با صرف یک میلیارد و ۶۴۲ میلیون ریال و تامین برق مجمتع مسکونی ۳۲۰ واحدی تعاونی شماره ۲ فرهنگیان با احداث خط ۲۰ کیلوولت هوایی به طول ۴۴۰ متر، احداث سه دستگاه پست هوایی به ظرفیت هر کدام ۲۵۰ کیلوولت آمپر، احداث ۲ دستگاه پست هوایی ۳۱۵ کیلوولت آمپر، کابل‌کشی زمینی ۴۰۰ ولت به طول هزار و ۵۵۰ متر، نصب تابلو کنتور به تعداد ۳۳ دستگاه، نصب ۳۲۰ انشعاب تک‌فاز و ۳۳ انشعاب سه فاز با صرف پنج میلیارد و ۵۸۵ میلیون ریال است.

جمال کاظمی‌اصل افزود: رفع ضعف ولتاژ خیابان نسیم در ۱۶ متری شیرودی با صرف ۴۹۶ میلیون ریال، رفع ضعف ولتاژ منطقه خردمند در فرهنگیان با ۴۸۷ میلیون ریال هزینه، احداث پست‌های هوایی ۶ گانه طرح چاوش در مقابل کمیته امداد، شهربازی، بهزیستی، کوی معلم، عباسی و ساحلی فرهنگیان با صرف سه میلیارد و ۹۸۷ میلیون ریال اعتبار از دیگر طرح‌های برق‌رسانی است که به این مناسبت در میاندوآب به بهره‌برداری ‌رسید.

وی بیان کرد: همچنین رفع ضعف ولتاژ منطقه کتابخانه چهاربرج با ۶۲۴ میلیون ریال، رفع ضعف ولتاژ منطقه بخشداری چهاربرج با ۵۴۵ میلیون ریال، جابجایی پست هوایی مسجد قریب شهر چهاربرج‌ با ۳۶۳ میلیون ریال و تبدیل شبکه سیمی به کابل خود نگهدار در مناطق مختلف شهری و روستایی در راستای اجرای طرح چاوش به طول پنج هزار و ۴۵۰ مترمربع با صرف سه میلیارد و ۶۷۸ میلیون ریال از دیگر طرحهایی است که اجرا شده‌است.

مدیر امور توزیع برق میاندوآب‌ ادامه داد: رفع ضعف ولتاژ در روستای حسن‌آباد با صرف ۶۳۸ میلیون ریال، رفع ضعف ولتاژ در روستای نصیرکندی با صرف یک میلیارد و ۷۳۵ میلیون ریال و رفع ضعف ولتاژ در روستای ولی آباد یک میلیارد و یک میلیون ریال از جمله این طرح هاست که با استفاده از اعتبار داخلی به اجرا در آمده است.

همچنین به مناسبت هفته دولت ۱۳ طرح مخابراتی با هزینه‌ ۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره مخابرات میاندوآب در آیین افتتاح این طرح‌ها که به صورت همزمان در روستای "چالخماز" از توابع بخش باروق برگزار شد گفت: این طرح‌ها شامل فاز هشت توسعه ارتباطات سیار (تکنولوژی ۴G) در روستاهای چالخماز و سوگلی‌تپه، تقی‌آباد، سایت مسکن مهر، سایت بهی و شهر چهاربرج است که برای هر کدام سه میلیارد ریال هزینه شده‌است.

عوض خیرالله‌نیا افزود: همچنین کافو نوری میدان عاشورای شهر میاندوآب با صرف سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، انتقال OPTI در روستای فیروزآباد و سایت قدس با صرف ۱۴۰ میلیون ریال هزینه و اینترنت نوری در میاندوآب با هزینه یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از دیگر طرح‌های حوزه مخابرات است.

وی بیان کرد: کابل‌کشی فیبرنوری در شهرهای میاندوآب، چهاربرج و باروق با یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال، کابل‌کشی فیبرنوری در روستاهای تک‌آغاج، سوغانچی و قوروقچی در بخش باروق با هزینه هفت میلیارد و ۱۸۱ میلیون ریال و اجرای کافو نوری در میاندوآب با هزینه سه میلیارد ریال از دیگر طرح‌های افتتاح شده است.

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت یک جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی نیز با ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه و اشتغال‌زایی بیش از ۱۰ نفر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

امسال به مناسبت هفته دولت ۵۸ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی با هزینه حدود ۶۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

میاندوآب با ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =