امدادرسانی به گردشگر مصدوم و رفع تصرف اراضی ملی در آستارا

آستارا - ایرنا - امدادگران هلال‌احمر آستارا یک گردشگر مصدوم را از دره علی‌داشی خارج و ماموران منابع طبیعی این شهرستان،۷۰۰ مربع اراضی ملی را از دست متصرفان آزاد کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا  روز یکشنبه اظهار کرد: امروز یک گردشگر اردبیلی در حین صعود به ارتفاعات آستارا به دره سقوط کرده بود و سه امدادگر پایگاه هلال احمر محور آستارا -اردبیل، پس از ۲ ساعت جستجو، او را با شرایط شکستگی از ناحیه پا پیدا و بعد از ارائه کمک های اولیه، به بیمارستان منتقل کردند.

حسین خورشیدی از شهروندان و گردشگران آستارا خواست در حوادث مختلف با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند.

چشمه آبگرم علی داشی روستای گیلده آستارا در زیر پرتگاه سنگی نزدیک گردنه حیران واقع شده و همه ساله پذیرای گردشگران و کوهنوردان است.

رئیس اداره منابع طبیعی آستارا هم گفت: یکی از اهالی روستای باش محله ویرمونی، ۷۰۰ متر مربع از اراضی ملی را تصرف کرده بود و روز گذشته با پیگیری حقوقی، به آزادی زمین و دستگیری و معرفی متخلف به دادگاه اقدام شد.

نسرین غزنوی وسعت اراضی ملی آستارا در بخش های کوهستانی، جلگه ای و ساحلی را ۴۰ هزار هکتار اعلام کرد.

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =