۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83919642
۰ نفر

برچسب‌ها

سیل به تاسیسات زیربنایی خلخال خسارت زد

اردبیل _ ایرنا _ بارش شدید باران و تگرگ در دومین روز از آخرین ماه فصل تابستان در خلخال موجب آبگرفتگی معابر عمومی و راه افتادن سیلاب در خیابان‌های این شهر شده و خساراتی را به واحدهای مسکونی ، تجاری و تاسیسات زیربنایی شهرداری وارد کرد.

رییس اداره هواشناسی خلخال روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بارش رگباری و تند باران همراه با رعد و برق شدید موجب وحشت شهروندان خلخال شده و در مدت ۱۰ دقیقه بیش از ۲۳ میلیمتر باران و تگرگ در این شهر بارید.

فرامرز فرض‌الله‌پور افزود: بارش‌های تند و رگباری عصر امروز در این شهر موجب آبگرفتگی سطح وسیعی از معابر عمومی این شهر و نیز راه افتادن سیل در رودخانه‌های عبوری از شهر خلخال شد.

او با بیان اینکه بارش این حجم از باران در مدت زمان کوتاه و در دومین روز از سومین ماه  از فصل تابستان در نوع خود کم‌سابقه است، اظهارداشت: میزان بارندگی متفاوت بوده و بر اساس گزارش‌های دریافتی  از ایستگاه‌های باران‌سنجی خلخال در برخی از ایستگاه‌ها میزان بارش بیش از بارش سطح شهر بوده است.

وی همچنین با اشاره به ادامه ناپایداری هوا و بارندگی‌های رگباری و پراکنده باران همراه با رعد و برق در ۲ روز آینده به مردم بویژه دامداران و کشاورزان منطقه توصیه کرد از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل آب‌های روان و همچنین دره‌های طبیعی پرهیز کنند.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال هم با اشاره به بارش باران سیل‌آسای عصر امروز در شهر و مناطق مختلف تابعه این شهرستان گفت: میزان خسارات وارده به تاسیسات زیربنایی شهرداری ،راه‌های ارتباطی  ،مزارع کشاورزی و باغ‌های میوه توسط کارشناسان مدیریت بحران برآورد و اعلام خواهد شد.

سرپرست شهرداری خلخال نیز از آبگرفتگی و جاری شدن سیل در این شهر خبر داد و افزود: بارش شدید باران در موجب آبگرفتگی خیابان‌های ۲۲ بهمن ،ولیعصر، شهید رجایی، شهرک صنعتی، باکری و بلوار یادگاران امام ،شهرک جانبازان ،شهید مدنی، آیت‌الله کاشانی ،شهید مظفر عزیزی ،منطقه علم‌الهدا و چند کوچه شد.

فرهاد خوگر افزود: آبگرفتگی معابر نیز موجب اختلال در تردد شهروندان شد که حضور به موقع نیروهای خدمات شهری و آتش‌نشانی شهرداری و بازگشایی کانال‌های مسدود شده از سیلاب مسیرهای مسدود شده ناشی از سیل بازگشایی و خودروهای متوقف در ۲ سمت راه‌بندان سیل به مسیرهای خود هدایت و راه‌بندان پس از یک ساعت تلاش رفع شد.

وی اظهارداشت: سیلاب حاصل از باران علاوه بر وارد کردن خسارت به تاسیسات زیربنایی شهرداری وارد چندین واحد مسکونی و تجاری در خلخال شد و چندین واحد مسکونی را نیز دچار آسیب جدی کرد.

او افزود: جاری شدن سیل در رودخانه‌های هروچای،نورعلی چای و قیزباخان عبوری از خلخال علاوه بر وارد کردن خسارت به تاسیسات زیربنایی پل‌ها ، کانال‌های هدایت آب و پیاده‌روها و باغ‌های حاشیه رودخانه هروچایی خساراتی هم به باغداران و کشاورزان حاشیه این رودخانه وارد کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =