معاون استاندار اصفهان: برقراری نسبت منطقی بین عزاداری و امنیت بهداشتی مردم ضروریست

اصفهان - ایرنا - معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان گفت: شیوع ویروس کرونا می‌طلبد که در ایام محرم نسبت منطقی و متعادلی بین عزاداری و سلامت و امنیت بهداشتی مردم برقرار شود.

به گزارش ایرنا، ایوب درویشی روز یکشنبه در آیین افتتاح طرح‌های هفته دولت در خمینی‌شهر افزود: در این شهرستان که محبان اهل بیت زبانزد هستند و در ایام محرم و صفر ارادت خود را به حد اکمل می‌رسانند باید توجه ویژه‌ای در آیین‌های عزاداری به دستورات بهداشتی صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: این مهم تنها با مشارکت و همفکری مردم و هیات‌های مذهبی با مدیران محقق می‌شود.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان افزود: در این شرایط می‌توان ضمن نشان دادن ارادت خود به ساحت حضرت اباعبدالله، در عین حال دستورالعمل‌های بهداشتی را نیز به بهترین نحو ممکن رعایت کرد.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار الزام‌آور بیشتر افراد جامعه تبدیل شده است، تاکید کرد: رعایت موارد پیشگیری از ابتلا به این بیماری بسیار راحت است زیرا در زمان حاضر واکسن و درمانی برای آن یافت نشده و تنها کار ممکن نیز پیشگیری است.

درویشی افزود: از سویی در کنار رعایت الزامات بهداشت فردی و شست و شوی دست‌ها، باید در رفت و آمدها و انجام کارهای روزانه نیز فاصله فیزیکی و منطقی بین افراد رعایت شود.

وی یادآور شد: مردم می‌توانند در این شرایط خاص، با معرفت و درک بالای خود بین عزاداری و سلامت خویش، ارتباط متعادل و منطقی برقرار کنند و هیچ کدام را فدای دیگری نکنند.

معاون استاندار اصفهان تصریح کرد: از مردم فرهیخته، بافرهنگ و نخبه خمینی‌شهر مانند سایر شهرهای استان تقاضا می‌شود تا با رعایت توصیه‌های بهداشتی مراقب باشند که در شرایط پیک بیماری قرار نگیرند.

وی همچنین ضمن گرامیداشت هفته دولت و افتتاح طرح‌های متنوع عمرانی و خدماتی در خمینی شهر اظهار داشت: با توجه به جمعیت شهری این شهرستان، لزوم خدمات‌رسانی به شهروندان بیشتر احساس می‌شود.

درویشی، یکی از آسیب‌ها در این گونه شهرها را با توجه به تراکم جمعیت آنها وجود بافت های غیررسمی و حاشیه‌نشین عنوان کرد که بصورت منظم شکل نگرفته و نقش شهرداری و خدمات شهری در این گونه مناطق بسیار مهم است.

 مدیرکل بهزیستی اصفهان نیز در این مراسم با توجه به رونمایی از کارت ویژه تردد رایگان افراد کم توان جسمی از ناوگان حمل و نقل شهری گفت: در عصر حاضر معلولان بدلیل آشنایی با حق و حقوق خود مطالبه‌گر هستند و این مهم موجب توجه ویژه مسوولان برای ایجاد امکانات و شرایط حضور آنها در جامعه شده است.

مرضیه فرشاد با تشکر از شهرداری و شورای شهر خمینی شهر بدلیل توجه ویژه به معلولان افزود: با این اقدام یکهزار نفر از معلولان این شهرستان که توانایی حضور در اجتماع را دارند می توانند از این امکان بهره‌مند شوند و این کار بعنوان الگویی در سایر شهرهای استان اجرا شود.

وی همچنین از نماینده مردم خمینی شهر در مجلس درخواست کرد که موضوع اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان را بعنوان یک مطالبه بحق این قشر در مجلس پیگیری کند.

در این مراسم عملیات اجرایی و بهره برداری از هفت طرح عمرانی، خدماتی و فرهنگی بمناسبت هفته دولت در شهرستان خمینی شهر اجرا شد.

این طرح‌ها شامل توسعه فیبر نوری مخابرات به طول ۱۹ کیلومتر با ۲ میلیارد تومان اعتبار، افتتاح دبستان ۶ کلاسه خیرساز حاج علی نجفی با ۶٢٠ مترمربع زیربنا و اعتبار مشارکتی یک میلیارد و ۵۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

افتتاح ساختمان اداری شهرداری با زیربنای ٢ هزار و ٢٠٠ مترمربع و اعتبار ۱۰ میلیارد تومان، باشگاه پرورش اسب اصغرآباد به همت جهاد کشاورزی و بخش خصوصی با ظرفیت پرورش ۴٠ راس اسب  با اعتبار یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان،٢ دهانه پل بتنی شهر کوشک با اعتبار ٢ میلیارد تومان و رونمایی از کارت ویژه تردد رایگان افراد کم توان جسمی از ناوگان حمل و نقل شهری از دیگر طرح های افتتاح شده امروز در خمینی شهر است.

شهرستان خمینی شهر  با ۳۵۰ هزار جمعیت در  ١٠ کیلومتری شمال غربی اصفهان واقع است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =