چفرین: احتمال استفاده مجدد از فرمت تک‌حذفی در لیگ قهرمانان وجود دارد

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) می‌گوید که فرمت تک‌حذفی اعمال شده برای این دوره از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا از مرحله یک چهارم به بعد، هیجان بیشتری را نسبت به فرمت رفت و برگشت ایجاد کرده و احتمال استفاده مجدد از آن وجود دارد.

به گزارش ایرنا، بدنبال شیوع ویروس کرونا و به منظور فراهم شدن شرایط برای برگزاری ادامه این تورنمنت در بازه زمانی کوتاه پس از توقف کوتاه در پاندمی کووید-۱۹، فرمت رقابت‌ها تغییر کرد.

هشت تیم روانه لیسبون شدند و فینال نیز امشب (یکشنبه) با برگزاری دیدار دو تیم بایرن مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن انجام خواهد شد.

و حالا «الکساندر چفرین» در گفت‌وگو با رویترز گفت: مجبور به این کار شدیم اما در نهایت شاهد چیز جدیدی بودیم. بنابراین در آینده بی‌شک در مورد آن فکر خواهیم کرد.

چفرین تاکید کرد که عدم وجود بازی برگشت باعث شده است که تیم‌ها مجبور به بازی هجومی شده و برای گلزنی به دروازه حریف هجوم ببرند.

وی ادامه داد: پیش از این تا این اندازه تاکتیک وجود نداشت. اما اگر یک بازی باشد، در صورت گلزنی یک تیم، تیم مقابل باید در سریع‌ترین زمان ممکن گل بزند اما در فرمت رفت و برگشت، تیم‌ها برای جبران یک بازی دیگر فرصت دارند.

چفرین تاکید کرد: بی‌شک هیجان بازی‌ها بیشتر می‌شود اما باید در مورد این موضوع هم فکر کنیم که نبود بازی برگشت یعنی پوشش دهندگان تلویزیونی می‌توانند بگویند که که «بازی به اندازه گذشته وجود ندارد و بنابراین شرایط عوض می‌شود»؛ بنابراین باید در مورد این موضوع نیز فکر کنیم.

فینال هشت بدون تماشاگر در دو ورزشگاه شهر لیسبون پرتغال برگزار شد؛ قرارداد استفاده از این فرمت تا فصل ۲۰۲۴ – ۲۰۲۵ پابرجا است اما مذاکرات در خصوص رقابت‌های سال آینده به زودی آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر در ادامه نیز از این سیستم استفاده کنیم که البته هنوز با هیچکس در مورد این ایده حرف نزده‌ایم، باید این رقابت‌ها را در یک شهر برگزار کنیم. اگر در یک شهر باشیم، یک هفته فوتبالی خواهیم داشت اما فکر کردن در مورد آن هنوز زود است.

علاوه بر لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا، لیگ جوانان یوفا و لیگ قهرمانان زنان اروپا نیز با همین فرمت برگزار شد.

 چفرین در این باره نیز تصریح کرد: مسوولیت ساده ای نبود؛ باور کنید. ما تنها سازمانی در جهان هستیم که رقابت‌های بین المللی را در چهار کشور برگزار کردیم؛ وظیفه ای که برای ما چالشی بی‌نهایت بزرگ بود.

در جریان این تورنمنت‌ها بیش از ۱۲ هزار تست کووید-۱۹ از بازیکنان و کادرهای فنی تیم های شرکت‌کننده گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =