پنج طرح هادی روستایی در شهرستان چگنی بهره‌برداری شد

خرم آباد - ایرنا - همزمان با آغاز هفته دولت پنج طرح هادی روستایی روز یکشنبه در شهرستان چگنی بهره برداری شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: "شرف بستانرود"، "شوراب محمودوند"، "چهارگوش"، "عباس آباد" و "قالبی سفلی" پنج روستای محل اجرای این طرح ها هستند.

مسعود رضایی  در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا پنج هزار و ۱۰۰متر مربع زیرسازی معابر و ۷۰ هزار ۵۰۰ مترمربع آسفالت معابر با اعتبار بیش از ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیون تامین و هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان همچنین گفت: تاکنون چهار هزار واحد مسکن روستایی در شهرستان چگنی مقاوم‌سازی شده و عملیات ۲ هزار واحد دیگر نیز در دست اقدام است.

رضایی افزود: همچنین باتوجه به انعقاد تفاهم نامه مشترک بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری لرستان ۲هزار واحدمسکن روستایی محرومین در استان احداث می شود که چگنی در این راستا پیشتاز است.

وی با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی احداث واحد مسکن محرومان در چگنی ادامه داد: بر اساس پیش بینی های انجام شده این واحدها مدت یکسال احداث و تحویل داده می شود.

وی اظهار داشت: همزمان با بازسازی نقاط آسیب‌دیده از سیل سال گذشته در سطح استان حدود هفت هزار و ۶۰۰  سهمیه واحد در قالب بهسازی مسکن روستایی استان با ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات آغاز شده و در دست اجرا است. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان همچنین گفت: تاکنون ۱۰۳ هزار واحد روستایی لرستان مقاوم سازی و بهسازی شده و با توجه به اینکه  عملیات مقاوم‌سازی ۱۸ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن روستایی استان در حال انجام است درصد مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان از ۶۷ به ۸۰ درصد می‌رسد.

رضایی با بیان اینکه تا پایان سال گذشته یکهزار و ۹۱۶ طرح هادی در روستاهای استان اجرا شده اضافه کرد: این عدد مربوط به اعتبارات سال ۹۷ بوده که تا پایان سال گذشته جذب و اجرای طرح شده و اکنون نیز ۴۶۳ طرح از محل بودجه سال ۹۸ با اعتبار۱۲۷ میلیارد تومان در دست اقدام است که پس از ابلاغ سهمیه و اعتبار امسال به این تعداد افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ تعداد یکهزار و ۹۸۰ روستا در لرستان وجود دارد که از این تعداد یکهزار و ۵۹ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند و طرح هادی برای تمامی روستاهای استان تهیه شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار سال ۹۹ تاکنون مشخص نشده اظهار داشت: با اتمام طرح های اعتباری سال گذشته مجموع کل طرح هادی اجرا شده در روستاهای استان به ۲ هزار و ۳۷۹ پروژه می رسد و پس از ابلاغ اعتبارات امسال نیز این رقم افزایش می یابد.

رضایی توضیح داد: طرح هادی روستایی شامل زیرسازی، روسازی و آسفالت معابر، اجرای کانال‌های دفع آب‌های سطحی، پروژه‌های ایمن سازی روستاهای آسیب دیده از سیل، احداث ابنیه فنی و پل‌های ارتباط روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha