استاندار: صادرات غیر نفتی استان مرکزی به مرز ۶ میلیارد دلار رسید

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: صادرات غیرنفتی استان در طول عمر دولت تدبیر و امید به مرز ۶ میلیارد دلار رسید که این مهم در کارنامه دولت به عنوان نقطه قوتی باقی خواهد ماند.

سیدعلی آقازاده روز یکشنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی افزود: ۲۵۰ میلیون دلار انواع کالا در پنج ماه اول امسال از استان مرکزی صادر شده است که به خاطر شیوع کرونا در ۲ ماه اول امسال مشکلات صادراتی به وجود آمد و این نقصان رفته رفته در حال جبران شدن است.

وی در ادامه اظهار داشت: ۵۰ درصد از اعتبارات تملکی استان در نیمه نخست سال تحقق یافته و موافقت‌نامه و مبادله نامه‌ها در خصوص جذب اعتبارات اسناد خزانه انجام شده است.

استاندار مرکزی گفت: دستگاه‌های اجرایی با فوریت برای اتمام ۷۰ طرح عمرانی نیمه تمام استان پیمانکاران را معرفی کنند تا بتوان در هشت یا ۱۲ ماه آینده طرح های راکد عملیاتی شوند.

آقازاده افزود: امسال آخرین سال فعالیت دولت است و با توجه به شرایط اعتباری دولت باید طرح‌هایی که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، تکمیل شوند.

استاندار مرکزی گفت: ۳۳۱ میلیارد تومان آمار اعتبار تملک استانی است که ۱۲۲ میلیارد تومان تخصیص داده شده که از این رقم ۷۶ میلیارد تومان نقدی و ۴۶ میلیارد تومان اسنادی است.

استاندار مرکزی گفت: کل اعتبارات استانی از تملک ملی استان، ۳۷۴ میلیارد تومان است که ۱۱۰ میلیارد تومان نقدی و تخصیص یافته است و ۵۵ میلیارد تومان اسناد خزانه را شامل می‌شود.

آقازاده افزود: همه مدیران استان مرکزی باید در سامد حضور داشته باشند و با ارتباط مستقیم با مردم برای رفع مشکلات آنان بکوشند و گزارش اقدامات خود را ارایه کنند.

هیات‌های عزاداری دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: عزاداری برای اباعبدالله الحسین(ع) عبادت است و با توجه به شیوع کرونا هیات‌های عزاداری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی سلامت سوگواران را تضمین کنند.

بهروز اکرمی افزود: انجام عبادت سلیقه‌ای نیست و باید در چارچوب قوانین و شرع انجام شود بنابراین امسال به خاطر بیماری شرایط عزاداری با سال‌های قبل متفاوت است.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان ولی فقیه زمان به صراحت گفتند تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستند بنابراین تابع ولی فقیه خود هستیم و نباید هیچ هیاتی اجتهاد شخصی داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: هفته دولت آغاز شده و باید در این هفته با افتتاح طرح‌های عمرانی، مردم به طور عینی از نتایج آنها در زندگی خود بهره مند شوند.

اکرمی افزود: لازم است فرایند خدمت رسانی به مردم تسهیل شود و در شرایط بیماری باید بیشترین استفاده از خدمات دولت الکترونیک صورت گیرد.

وی اظهار داشت: مدیران با درایت و تدبیر لازم از ایجاد هرگونه بی انگیزگی دوری کنند و در رفتار با مردم امید آفرین باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: هر دستگاه اجرایی استان باید ۱۰ دستاورد بزرگ خود را از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ تدوین و به استانداری اعلام کند.

جمع آوری هشت میلیارد ریال نذورات در استان مرکزی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: هشت میلیارد ریال نذورات مردم استان امسال توسط ستاد عتبات عالیات جمع آوری شده است.

مهدی زندیه وکیلی افزود: سهمیه استان در سال‌های قبل در جمع آوری نذورات عتبات عالیات، ۴۰ میلیارد ریال بوده و امسال ۷۰ میلیارد اعلام شده که امید می رود این رقم محقق شود.

وی اظهار داشت: ستاد عتبات عالیات ۲ وظیفه شامل اجرای طرح های عمرانی و جمع آوری نذورات را برعهده دارد که تاکنون ۱۵۰ طرح عمرانی در عراق عملیاتی شده که استان مرکزی در آنها مشارکت فعالانه داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: بنای ستاد عتبات عالیات بر استفاده از اعتبارات دولتی نیست بلکه محوریت جمع آوری نذورات مردمی است و در این مهم استان مرکزی در ساخت یک هزار و ۸۰۰ ستون صحن حضرت زهرا(س) مشارکت داشته است.

زندیه وکیلی افزود: مشارکت در طرح توسعه حرم امام حسین(ع)، نصب ضریح در سامرا و طرح ضریح ابراهیم مجاب از جمله طرح‌هایی است که توسط استان مرکزی در عراق در حال انجام است.

استان مرکز دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =