۷۰ درصد سرمایه گذاری‌های خارجی قزوین مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم بوده است

قزوین-ایرنا- مدیرکل امور اقتصاد و دارایی قزوین گفت: حدود ۷۰ درصد از سرمایه‌گذاری‌های خارجی مصوب به میزان یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شده است .


به گزارش ایرنا، فرزین بهنامی فر روز یکشنبه به مناسبت هفته دولت در نشست با اصجاب رسانه افزود: این میزان سرمایه گذاری مربوط به ۵۴ طرح اقتصادی از سرمایه گذاران ۱۸ کشور است.

وی یادآور شد: پارسال نیز هفت طرح خارجی با نزدیک به ۵۸ میلیون دلار سرمایه گذاری خارحی در قالب هفت طرح در استان قزوین عملیاتی شد.

این مسوول در ادامه از شناسایی ۲۳۰ فرصت سرمایه گذاری خارجی در استان قزوین و معرفی انها به سفارتخانه های کشور در خارج خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در استان از سوی اداره کل امور اقتصاد و دارایی،اظهار داشت: ارتقای توان تولید و حمایت از سرمایه گذاری و یکپارچه سازی در صدور استعلامات و تسهیل در پاسخگویی به سرمایه گذاران در بستر الکترونیک از اهداف راه اندازی این پنجره است.

این مسوول گفت: کاهش زمان صدور مجوزها، کم کردن مراجعه حضوری به دستگاه ها و حذف رویه خای زاید از دیگر اهداف راه اندازی این پنجره به شمار می رود.

وی تصریح کرد: کاهش مراجعه حضوری به دستگاه‌های اجرایی، ایجاد وحدت رویه در صدور مجوزها، حذف رویه‌های زائد و اقدامات موازی و کاهش زمان صدور مجوزها، از مزایای راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری است.
فرزین فر در ادامه با اشاره به راه اندازی سامانه ملی دادور و یاور در استان نیز با هدف دادن مشاوره و رسیدگی به شکایات فعالان حوزه کسب و کار،افزود: با هدف رفع موانع کسب و کار تاکنون ۱۳ مورد قوانین مزاحم شناسایی و به هیات مقررات زدایی کشور ارسال شده است.

وی در ادامه از تهیه اطلس و نقشه راه سرمایه گذاری در استانخبر داد و گفت: در قالب این اطلس فرصت های سرمایه گذاری استان شناسایی و در قالب های مختلف در اختیار متقاضیان سرمایه گذاری قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =