شناسایی ۲۵ واحد تولیدکننده محصولات غیراستاندارد در همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل استاندارد همدان از شناسایی ۲۵ واحد تولیدکننده محصولات غیراستاندارد در استان خبر داد و گفت: پرونده این متخلفان برای رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شده است.

محمد مددی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدهای تولیدکننده از شهریور پارسال تاکنون توسط بازرسان سازمان استاندارد شناسایی شده‌اند و برای ۱۸ نفر از آنها رای کیفری و مالی صادر شده و بقیه در دست بررسی است.   

وی با بیان اینکه مدیران این واحدها بدون دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد اقدام به تولید و عرضه کالا کرده‌اند گفت: این کار جرم محسوب شده و در قانون مجازاتهای سختی برای این موضوع تدوین شده است. 

مدیرکل استاندارد همدان استفاده از کالای با کیفیت را از حقوق مصرف کنندگان دانست و تاکید کرد: صنایع استان ملزم به رعایت استاندارد و تولید محصول با کیفیت و بی‌عیب و نقص هستند. 

مددی افزود: متقاضیان مجوز بهره برداری تولید کالا یا خدمات مکلف هستند همزمان برای دریافت مجوز بهره برداری و پروانه کاربرد علامت استاندارد اقدام کنند. 

وی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ سلامت و ایمنی مصرف کننده، تولیدکنندگان متخلف تا زمانی که پروانه استاندارد دریافت نکنند تولیدات آنان متوقف می‌شود و باید علاوه بر تحمل مجازات، خسارت وارده احتمالی به مصرف کننده را هم جبران کنند. 

در سال جاری ۱۷ محصول به سبد کالاهای استاندارد همدان اضافه شد و شمار این محصولات در استان به ۶۷۰ قلم رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =