رئیس شورای اسلامی شهرستان آستارا: دولت باوجود تحریم‌ها زمینه توسعه را فراهم کرد

آستارا - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهرستان آستارا گفت: دولت تدبیر و امید با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن، بسترهای توسعه همه‌جانبه این شهرستان را فراهم کرده و راه‌های مرزی زمینی، دریایی و ریلی برای تجارت خارجی، نشانه بارز خدمت دولتمردان است.

پاشا سماپور روز یکشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دفتر آستارا اظهار کرد: با وجود برخی مشکلات و تنگناها که به طور عمده از ناحیه دشمنان بر کشور وارد می شود، در سایه هدایت های بی دریغ رهبر فرزانه انقلاب و تلاش و بصیرت مسئولان و جوانان مومن، با اقتدار روی پای خود ایستاده ایم.

وی هفته دولت را به دولتمردان و خدمتگزاران مردم در شهرستان مرزی بندر آستارا تبریک گفت و با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، خدمات و اقدامات دولت تدبیر و امید را در توجه به مناطق مرزی بخصوص روستاها ارزشمند توصیف کرد.

وی ادامه داد: نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی موضوع الحاق این شهرستان به منطقه آزاد انزلی را مطرح کرده است و اگر این امر محقق شود، نتایج مثبت اقتصادی برای شهرستان و استان خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهرستان آستارا بیان کرد: باید به آینده امیدوار باشیم و یقین بدانیم سال های بعد شاهد رونق و شکوفایی بیشتر شهرستان خواهیم بود و اتفاقات و اقدامات انجام گرفته برای توسعه آستارا بعد از انقلاب اسلامی موید این ادعاست.

سماپور کم آبی، تسریع عملیات اجرایی راه آهن آستارا - رشت، توسعه اسکله ها و منطقه ویزه اقتصادی بندر و رفع بیکاری جوانان آستارا را از مطالبات مهم مردم این شهرستان برشمرد و اظهار امیدواری کرد با تلاش دولتمردان و همراهی مسئولان محلی، مشکلات برطرف شود.

او گفت: اداره کل گمرک آستارا از افتخارات این شهرستان است اما امکان اشتغال همه جوانان در زیرمجموعه های آن وجود ندارد و باید برای اشتغالزایی، طرح و برنامه مدون ارائه شود و به عنوان مثال، آستارا می تواند قطب تولید برخی محصولات یا پرورش بعضی آبزیان نظیر زالو باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان آستارا اول شهریور ماه سالروز ولادت بوعلی سینا و روز پزشک را نیز به کادر درمانی این شهرستان تبریک گفت و جانفشانی پزشکان و پرستان در دوره مقابله با بیماری کرونا را، برگی ماندگار در تاریخ آستارا عنوان کرد.

سماپور ادامه داد: مدافعان سلامت در جای جای میهن اسلامی مایه افتخار همه هستند و در آستارا نیز خیران و انسان های نیکوکار پا به پای مدافعان سلامت، برای تجهیز بیمارستان این شهرستان ایثار و تلاش نشان دادند و صحنه های جاودانی را خلق کردند.

دوم تا هشتم شهریورماه بمناسبت سالگرد شهادت رجایی و باهنر رئیس جمهوری و نخست وزیر وقت در سال ۱۳۶۰، هفته دولت نامگذاری شده است.

شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده است و پزشکان و پرستاران همه کشورها در صف مقدم مبارزه با این بیماری عفونی قرار دارند و متاسفانه تعدادی از این قشر شریف جان خود را در این راه از دست داده اند.

شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =