نماینده مجلس: تحریم‌های ظالمانه و کرونا دولت را در تنگنا قرار داده است

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شوای اسلامی گفت: تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا دولت را با مشکلاتی مواجه کرده و این درحالی است که ۴۰ هزار میلیارد تومان از بودجه کشور هنوز محقق نشده است.

محمدحسن آصفری روز یکشنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی در اراک افزود: تحریم‌های ظالمانه و بدعهدی‌های آمریکا و همپیمانانش موجب شده تا کشور در شرایط مطلوب اقتصادی قرار نداشته باشد و بودجه مصوب شده محقق نگردد.

وی اظهار داشت: ۴۵۰ میلیارد تومان بودجه برای سال ۹۹ مصوب شده که حدود ۱۹۰ هزار میلیارد تومان آن باید صرف حقوق کارکنان و بخشی هم باید صرف طرح‌های عمرانی شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شوای اسلامی گفت: از سوی دیگر انتشار ویروس کرونا مشکلاتی را برای مردم و دستگاه‌های اجرایی ایجاد کرده است که تاثیر ناگواری بر صنعت و معیشت مردم گذاشته و نباید خیلی از دولت توقع کارهای بزرگ را داشت.

آصفری افزود: لازم است در این شرایط کنونی دستگاه‌های اجرایی صرفه جویی در همه بخش‌ها به ویژه طرح‌های عمرانی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی اظهار داشت: در ۲ ماه آینده دولت برای لایحه بودجه فعالیت خود را آغاز می‌کند و از اکنون مدیران برای اتمام طرح‌های نیمه تمام رایزنی لازم را انجام دهند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شوای اسلامی گفت: امسال با نام سال جهش تولید نامگذاری شده و باید موانع دستیابی به این مهم را شناسایی و برای تحقق آن اقدام کرد.

آصفری افزود: اکنون معضل جدی معیشت، اشتغال و اقتصاد است که با هم در ارتباط تنگاتنگ هستند که با کار جهادی برای رفع مشکلات مردم تلاش کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: بخشی از مردم کلانشهر اراک نتوانسته‌اند از آب سد کمال صالح بهره‌مند شوند که در روزهای آتی با اتصال رینگ شمالی این فرصت به مردم داده خواهد شد و تا پایان سال همه مردم اراک می‌توانند از آب این سد برخودار شوند.

آصفری افزود: پیشرفت طرح‌های عمرانی در استان کند است و باید مدیران نسبت به تکمیل آنها اقدام کنند.

استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که ۲ کرسی متعلق به حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب و پنج حوزه دیگر هرکدام یک نماینده در بهارستان دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =