مدیرکل: یکهزار و۷۰۰ مددجوی کمیته امداد کرمان فروشنده برق به دولت شدند

کرمان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه نیروگاه‌های خورشیدی یکی از طرح های موفق است که به اقتصاد کلان کشور و درآمد خانوارها کمک می‌کند، گفت‌: یکهزار و۷۰۰ مددجوی کمیته امداد این استان با برخورداری از این طرح ها اینک به عنوان فروشنده برق به دولت شناخته می‌شوند.

به گزارش ایرنا ، یحیی صادقی روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با اشاره به بحث نیروگاه‌های خورشید افزود: از سال ۹۵ که این پروژه در استان شروع شده میانگین فروش برق این خانواده‌ها به دولت از ۹۰۰تا یک میلیون تومان است. 

وی با بیان اینکه نیروگاه‌های خورشیدی یکی از طرح های موفق است که به اقتصاد کلان کشور و درآمد خانوارها کمک میکند، تصریح کرد: استان کرمان بیشترین آمار نیروگاههای خورشیدی کوچک مقیاس را در کشور دارد و در سالجاری برنامه ریزی شده که یکهزار مگاوات نیز اضافه کنیم. 

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان افزود: میانگین خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در کشور هشت و در استان کرمان ۱۳ درصد است و این نشان می‌دهد که ۱۰ درصد از خانوارهای استان تحت پوشش کمیته امداد هستند که زیبنده استان کرمان با این همه ظرفیت و استعداد نیست.

وی با بیان اینکه ۱۲۰هزاز خانوار در کرمان تحت پوشش کمیته امداد است ، گفت: ایجاد اشتغال پایدار توسط مددجویان مهم‌ترین رکن در کمیته امداد  می باشد و طی اعلام در کارگروه اشتغال استان بیش از ۴۰ درصد مددجویان ایجاد اشتغال کردند. 

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان در بحث ایجاد مشاغل خرد عملکرد بسیار موفقی داشته  ادامه داد : یکی از مزیت‌های مشاغل خرد این است که در شرایط بد اقتصاد نسبت به سایر مشاغل آسیب کمتری می‌بینند. 

صادقی خاطرنشان کرد: کمیته امداد خدمات حمایتی متنوعی دارد اما با توجه به شرایط اعتبارات دولتی در بحث خدمات کاهش یافته اما خیرین بخشی از این کاستی ها را ترمیم کردند. 

وی ادامه داد: مشارکت مردم در خدمت رسانی به ایتام در سال ۹۸ بیش از۱۵۰درصد نسبت به سال ۹۷رشد داشته که این نشان از حمایت خیرین در استان است. 

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از وجود بیش از ۲۰هزار دانشآموز و چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو و طلبه تحت پوشش این نهاد نام برد و گفت: در شرایط شیوع ویروس کرونا نیز کمیته امداد استان به جد دنبال این است که همه دانش آموزان مناطق محروم از فضای آموزشی الکترونیکی جدید بهره‌مند شوند. 

صادقی با اشاره به تجهیزات آموزشی به دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد تصریح کرد: پالایش دانش آموزان انجام شده و در حال خرید تجهیزات برای آنها هستیم. 

وی با اشاره به اینکه در سال جاری جشن عاطفه‌ها به صورت الکترونیکی و مجازی برگزار می‌شود گفت: جشن نیکوکاری در اسفند ۹۸ نیز به صورت مجازی برگزار شد و استان کرمان رتبه سوم را در کشور کسب کرد و کار به خوبی پیش رفت اما برای امسال مردم می‌توانند کمک‌های خود را از طریق درگاه‌های الکترونیکی واریز کنند. 

وی با بیان اینکه نقش مددجویان کمیته امداد در اقتصاد استان نقش قابل توجهی است خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۵۰میلیارد تومان فروش قالی کرمانی توسط چهار هزار و ۵۰۰مددجوی قالیباف انجام شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =