هدف تروریسم ایجاد ترس و وحشت است

رشت - ایرنا - مدیرعامل انجمن دفاع از قربانیان ترور گفت: هدف تروریسم ایجاد ترس و وحشت در جوامع است.

منصوره کرمی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری پنجمین همایش اسوه های صبوری در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: گرچه هدف مهم تروریسم با اعمال غیرانسانی خود،  ایجاد رعب و وحشت است، اما ما با اسوه سازی و تکریم از قربانیان، یک نه بزرگ به خشونت طلبان می گوییم.

وی افزود: از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون کشور ما مورد هجمه ترورریسم قرار گرفت و در این راه نیز ۱۷ هزار شهید نثار نظام جمهوری اسلامی نمودیم اما این امر سبب شد تا روحیه مبارزه با تروریسم در نزد ما و در جامعه زیاد شود.

وی با اشاره به تشکیل انجمن دفاع از قربانیان بیان کرد: این انجمن در سال ۸۶ تاسیس شد تا با تکریم از قربانیان ترور، صلح و دوستی را در دنیا تصویر کرده و این امر را ثابت کنیم که خانواده قربانیان ترور از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار هستند.

همسر شهید مسعود علی محمدی، اولین شهید هسته‌ای کشور  ادامه داد: با الگوسازی های مناسب به جامعه بشریت می توانیم این را بقبولانیم که خانواده های قربانیان می توانیم با نفس تروریسم مقابله کنیم که این امر، بزرگترین کاری است که انجام دادیم.

مدیرعامل انجمن دفاع از قربانیان ترور اضافه کرد: در سال ۹۲ نیز با ظرفیت سازی هایی که انجام دادیم، مقام مشورتی را از سازمان ملل دریافت کردیم و هم اینک نیز روز بین المللی یادبود و گرامیداشت قربانیان تروریسم در سازمان ملل ثبت شده است.

وی در ادامه به اقدامات ترورریستی منافقان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: حدود ۴۰ سال از اقدامات تروریستی منافقان می گذرد اما مردم ما استوار ایستاده اند که این امر باعث دلسردی این گروهک و حامیان آنان شده است.

کرمی تصریح کرد: البته راههای مبارزه با تروریسم زیاد است اما مردم ما جانانه با آنان مقابله کرده اند.

وی یکی از بهترین راههای مبارزه را نشان دادن افکار و اهداف پلید آنان  دانست و گفت : چون تروریست ها و حامیان آنان با تبلیغات خود سعی دارند تا جوانان را منحرف کنند اما ما با بازگوکردن اعمال شوم آنان می توانیم جلوی اهداف پلید و شوم آنان را گرفته و مقابل آنان ایستادگی کنیم.

وی اظهار کرد: البته یکی از اهداف مهم این انجمن آن است که در کل دنیا صلح جهانی برقرار شود و کشورهای حامی تروریسم تقبیح شوند و مردم دنیا اجازه ندهند که آنان با ایجاد ترس و وحشت به اهداف خود دست یابند.   

پنجمین همایش اسوه های صبوری ویژه شهدای ترور روز یکشنبه با حضور تعدادی از مسئولان کشوری و همچنین مسئولان ارشد استان گیلان در رشت برگزار شد.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون ۱۷ هزار نفر از اقشار مختلف مردم توسط منافقان کوردل ترور و به درجه رفیع شهادت رسیدند که از این تعداد، ۱۴۴ شهید مربوط به استان گیلان است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =