۵ طرح عمرانی و خدماتی در دماوند بهره‌برداری شد

تهران – ایرنا – چهار طرح عمرانی و خدماتی شهر آبسرد با اعتباری بالغ بر شش میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان و یک طرح بوم گردی در روستای سیدآباد دماوند با اعتبار شش میلیارد تومانی افتتاح شد.

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در نخستین روز از هفته دولت به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افتتاح مجتمع بوم گردی روژان در روستای سیدآباد شهرستان دماوند با اعتباری بالغ بر شش میلیارد تومان در مساحت ۵۵۰ مترمربعی مورد بهره برداری قرار گرفت و زمینه اشتغال برای ۱۰ نفر را به صورت مستقیم و ۱۵ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم کرد.

سید محمد رفیعی طباطبایی، شهردار آبسرد نیز در حاشیه مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی طرح های این شهر اظهار داشت: یکی از پروژه های امروز شهر آبسرد افتتاح میدان و بلوار شهید سلیمانی شامل احداث نهرهای جانبی، زیرسازی و آسفالت، چراغ‌های روشنایی، فضای سبز، دالگذاری، تندیس سردار سلیمانی و رنگ آمیزی جداول بود که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بهره برداری شد.

وی افتتاح طرح روشنایی معابر سطح شهر آبسرد را پروژه دوم این منطقه دانست و افزود: معابر شهر آبسرد از روشنایی کافی برخوردار نبودند که این پروژه در فاز نخست به میزان ۵۵۰۰ متر از معابر اصلی مجهز به پایه چراغ‌هایی شکیل و با کیفیت شدند که اعتبار آن دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

طباطبایی با بیان اینکه هم اکنون ۲۲۰ عدد پایه چراغ نصب شده، تصریح کرد: در فاز دوم برای تکمیل روشنایی معابر نیازمند ۱۶۰ پایه چراغ به میزان ۳۵۰۰ متر طول مسیر معابر هستیم که جهت تامین اعتبار آن، اصلاح بودجه به تصویب شورای شهر رسیده است.

شهردار آبسرد ادامه داد: افتتاح طرح تعریض پل و خیابان محله تاسکین شهر آبسرد سومین طرح این منطقه بوده است که این پروژه به عرض ۲۰ متر شامل ۱۱۰۰ مترمربع دیوار حائل سنگی، زیرسازی و آسفالت مسیر به طول دوهزار مترمربع و اجرای ۱۸۰ متر کفپوش و روشنایی معبر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی بیان داشت: پل تاسکین در محدوده مبادی ورودی شهری و محل ورود از روستای وادان، بیدک و اهران قرار دارد که پل در سال‌های گذشته ساخته شد اما عرض آن ۱۰ متر و خیابان مناسب تردد نبود زیرا بافت فرسوده این منطقه را احاطه کرده بود.

طباطبایی با اشاره به کلنگ زنی آرامستان آبسرد، افزود: آرامستان آبسرد در حال حاضر در مجاورت سکونتگاه‌های مردم واقع شده که این مهم از نظر رعایت مسائل صحت و سلامت مردمی فاقد شاخص‌های لازم می باشد.

وی ادامه داد: برای رفع مشکل آرامستان از پلاک ۱۱۹ که متعلق به دولت است، تقاضا کردیم که ۴ هکتار از اراضی برای تبدیل آرامستان‌ها به فضاهای عمومی سبز تحویل شوند و تدفین اموات در بیرون از شهر صورت گیرد.

شهردار آبسرد تصریح کرد: این پروژه شامل غسالخانه، مسجد، فضای سبز، طراحی مقبره خصوصی و محل سخنرانی سرپوشیده می باشد که پیش بینی برآورد اعتباری آن بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =