دیواندره ۱۶ درصد اعتبارات اشتغالزایی کردستان را جذب کرد

سنندج - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیواندره گفت: در سال‌های ۹۶، ۹۷، ۹۸ این شهرستان در حوزه اشتغال بطور میانگین ۱۲ تا ۱۶ درصد کل تسهیلات جذب شده استان کردستان را به خود اختصاص داده است.

جمیل فرجی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تبریک فرا رسیدن هفته دولت اظهار داشت: در این مدت در جذب تسهیلات اشتغال رشد چشمگیری داشتیم که نتیجه آن ایجاد شغل برای یک هزار و ۲۰۰ نفر بود.

وی اضافه کرد: سهم دیواندره از پرداخت کل تسهیلات اشتغالزایی استانی در حوزه  تسهیلات پایدار روستایی نیز معادل ۱۳ درصد و در حوزه تسهیلات فراگیر ۱۹ درصد بوده است.

فرجی به خدمات دولت برای اشتغال روستاییان اشاره کرد و افزود: در حوزه تسهیلات پایدار روستایی و تسهیلات فراگیر ۸۰۰ طرح با اعتبار بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر پرداخت شد که نقش مهمی در مهاجرت معکوس به روستاها داشته است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه  اجتماعی دیواندره ادامه داد: در پنج ماه گذشته از سال ۹۹ حدود هشت درصد اعتبارات جذب شده استانی در حوزه تسهیلات کرونا در قالب ۱۶۴ طرح با اعتباری بیش از ۱۵ میلیارد ریال را به خود اختصاص داده است.

فرجی یادآور شد: سهم شهرستان‌ها از تخصیص اعتبارات اشتغالزایی تابعی از جمعیت، نرخ بیکاری و سایر شاخص هاست که در این راستا سهم دیواندره معادل ۵ تا ۶ درصد اعتبارات اشتغالزایی کل استان کردستان بوده است.

وی تاکید کرد: با توجه به شناور بودن اعتبارات اشتغالزایی حوزه فراگیر، پایدار روستایی و سایر طرح‌های دولت در راستای اشتغالزایی از جمله طرح یارانه دستمزد و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در سال‌های ۹۶، ۹۷و ۹۸ در استان، دیواندره بطور میانگین بیش از ۱۲ تا ۱۶ درصد کل  تسهیلات جذب شده استانی را در تمام حوزه ها و برنامه های مرتبط با اشتغال براساس مستندات موجود به خود اختصاص داده که نشان دهنده توجه دولت به این منطقه محروم است.

فرجی ادامه داد : شهرستان دیواندره ظرفیت و پتانسیل بالقوه در زمینه‌های مختلف ایجاد اشتغال دارد و تا پایان دولت، تسهیلات بیشتری را برای کار آفرینان در زمینه اشتغال جذب خواهیم کرد.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =