راه‌اندازی واحدهای تولیدی کشور را به توسعه می‌رساند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: امروز با فعالیت و راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی کشور را می‌توان به توسعه پایدار رساند.

هدایت‌الله جمالی‌پور روز یکشنبه و در دومین روز از هفته دولت که به شهرستان تاکستان سفر کرده بود، در حاشیه مراسم افتتاح یک واحد صنعتی افزود: وظیفه امروز ما حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان است چرا که ایران اسلامی در هیچ دوره‌ای به اندازه امروز در فشار نبوده و ارزش‌های انقلاب اسلامی نیز از پیروزی انقلاب تاکنون این چنین مورد تهدید دشمنان خارجی قرار نداشته است.

وی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دوران هشت سال دفاع مقدس را با رهبری‌ خردمندانه امام راحل به پیروزی رساندیم و پس از آن نیز شاهد تهاجمات فرهنگی و اقتصادی بی‌شماری از سوی دشمنان خارجی بر کشور بوده‌ایم.

به گفته استاندار قزوین، امروز کشور ما در یکی از مقاطع حساس خود قرار داشته تا جایی که دشمنان دیروز ما که در ظاهر با ما دوست بودند دستشان رو شده و دشمنی خود را آشکار کرده‌اند. 

جمالی‌پور اضافه کرد: الحمدالله کسانی که فکر می‌کردند ظرف مدت ۶ ماه می‌توانند ساختار کشور ما را به هم ریخته و با تفرقه بین ملت فاصله بیاندازند امروز طرح‌شان نقش برآب شده و مشاهده می کنند که با هوشیاری مردم و وحدت موجود در کشور، کشتی جمهوری اسلامی ایران اگر چه کند حرکت می‌کند اما همچنان پیش می‌رود.

به گزارش ایرنا، استاندار قزوین با اشاره به شرایط استان در امور مختلف، اظهارداشت: قزوین با همه شرایط سخت خود امسال شاهد راه‌اندازی ۵۰۰ فعالیت تولیدی بود که این مساله بیانگر آن است که هر قدر بین مردم، دولت و مسوولان وحدت و انسجام برقرار باشد می‌توان کارهای بزرگی را رقم زد. 

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با ایجاد مراکز علمی و تحقیقاتی، ایران به یکی از کشورهای طراز اول منطقه تبدیل شده و در عین حال نیز در بسیاری از کمپانی‌های بزرگ دنیا شاهد حضور و درخشش یک مبتکر و خلاق ایرانی هستیم. 

جمالی‌پور با اشاره به تحولات اخیر منطقه و جهان، افزود: از سال ۱۹۴۸ تاکنون تمامی قدرت‌های جهان به نوعی مجبور به همکاری با آمریکا بودند اما امروز با رویکرد جمهوری اسلامی و با برجامی که دولت آن را تصویب کرد شرایط بین‌المللی تغییر یافته و برای نخستین مرتبه آمریکاییان تنها با یک رای از کشوری کوچک، نتوانستند خواسته خود را در سازمان ملل به کرسی بنشانند. 

وی ادامه داد: امروز اگر اختلافات داخلی را کنار بگذاریم و اگر قوای مقننه و قضاییه پشتیبان دولت باشند و آن را همراهی کنند بدون شک موفق به انجام کارهای بزرگتری خواهیم شد.

به گزارش ایرنا، استاندار قزوین با بیان اینکه امروز حجت بر همه ما تمام شده و راهی جز تعامل و وحدت نداریم، افزود: اگر این اتفاق صورت نگیرد به طور حتم شاهد خاموشی چراغ‌های تولید و صنعت خواهیم بود.

جمالی‌پور اضافه کرد: قزوین امروز فرش قرمز خود را برای سرمایه‌گذاران پهن کرده و ما نیز تمام توان خود را برای تسهیل در امور تولیدکنندگان قرار داده‌ایم تا به آنان خدمت کنیم.

استاندار قزوین به کوچک سازی دولت اشاره و تصریح کرد: جمعیت دولت تا ۱۰ سال آینده باید به ۱.۵ میلیون نفر برسد چرا که هر قدر بدنه دولت کوچک‌تر باشد نفس کشیدن برای بخش‌های خصوصی و تولیدکنندگان راحت‌تر و اقتصاد نیز پویا و فعال‌تر خواهد بود.

در سفر یک روزه استاندار قزوین به تاکستان در دومین روز از هفته دولت، ۲ طرح کشاورزی و ۲ طرح صنعتی در این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =