عملیات احداث مجتمع موقوفه مبل و منبت ملایر آغاز شد

همدان- ایرنا- همزمان با هفته دولت، عملیات احداث طرح تجاری مهر (هایپرمارکت) و مجتمع موقوفه مبل و منبت سیفیه ملایر با برآورد هزینه ۴۵ میلیارد تومان آغاز شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان روز یکشنبه در این آیین اظهار داشت: پروژه تجاری مجتمع مبل و منبت سیفیه در زمینی به مساحت عرصه ۶ هزار مترمربع و اعیان ۱۵ هزار مترمربع از محل درآمد موقوفه شادروان سیف الدوله احداث خواهد شد.

حجت الاسلام رضا حاجی زین‌العابدینی برآورد هزینه اولیه برای ساخت این مجتمع را ۳۰ میلیارد تومان از محل درآمد موقوفه شادروان سیف‌الدوله عنوان و بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

وی افزود: این طرح در راستای ایجاد اشتغال، تولید و توسعه موقوفات اجرا می‌شود و با اجرای آن سه هزار نفر در طول مدت زمان اجرای مجتمع مبل و منبت به صورت روزانه اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان ادامه داد: با توجه به ضرورت نگرش آمایشی به موضوع توسعه و عمران موقوفات، ایجاد زمینه لازم از ظرفیت‌های این منطقه در راستای اهداف کلان توسعه ملی و همچنین تقویت زیرساخت شهری منطقه شهرک ولیعصر(عج) ملایر و توسعه بازار مبل ملایر اجرا می‌شود.

حجت الاسلام حاجی زین‌العابدینی درباره پروژه تجاری مهر(هایپر مارکت) نیز گفت: این طرح با برآورد هزینه اولیه ۱۵ میلیارد تومان در منطقه مسکن مهر ملایر از محل درآمد موقوفه شادروان سیف‌الدوله احداث و ۲۴ ماهه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی مساحت این طرح را به متراژ عرصه ۶ هزار مترمربع و با اعیان پنج هزار مترمربع عنوان و بیان کرد: در طول اجرای این طرح ۷۰۰ نفر مستقیم به صورت روزانه مشغول به‌کار می‌شوند و پس از بهره‌برداری برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان گفت: این طرح با هدف تقویت زیرساخت شهری منطقه مسکن مهر و تامین سرانه تجاری برای رفاه شهروندان ملایری در این منطقه احداث می‌شود.

حجت الاسلام حاجی زین‌العابدینی با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم اظهار داشت: در این ایام بسته‌های غذایی برای خانواده‌های نیازمند و نوشت‌ابزار برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت از محل عواید موقوفات تهیه و در سطح استان توزیع می‌شود.

وی افزود: ۲ هزار بسته مواد غذایی برای خانواده‌های بی‌بضاعت تهیه شده که ارزش هر بسته حدود ۴۰۰ هزار تومان است و در ایام دهه محرم در سطح استان توزیع می‌شود.

حجت الاسلام حاجی زین‌العابدینی ادامه داد: همچنین ۲ هزار و ۲۰۰ بسته نوشت‌ابزار نیز از محل عواید موقوفات تهیه شده که با هماهنگی آموزش و پرورش در آستانه سال‌تحصیلی جدید بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت توزیع خواهد شد.

در نخستین روز از ایام هفته دولت پنج طرح با اعتباری بیش از ۳۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در شهرستان ملایر افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =