۱۰ طرح عمرانی طی هفته دولت در بخش خاوران شهرری به بهره‌ برداری می‌رسد

شهرری ـ ایرنا ـ بخشدار خاوران از توابع شهرستان ری گفت: ۱۰ طرح عمرانی، خدماتی و شهری با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال طی هفته دولت در بخش خاوران کلنگ زنی و به بهره برداری می رسد.

اسماعیل شعبانزاده روز یکشنبه به مناسبت آغاز هفته دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:  علاوه بر این طرح ها ایستگاه پمپاژ آبرسانی شهری قیامدشت نیز که عملیات عمرانی آن از سال ۹۵ آغاز شده است با اعتبار ۲۶۰ میلیارد ریال پس از هفته دولت در بخش خاوران به بهره برداری می رسد تا مردم از آب گوارا و با کیفیت بهرمند شوند.

وی با بیان اینکه اکثر طرح های عمرانی بخش خاوران در حوزه شهری قیامدشت انجام شده است، خاطر نشان کرد: بوستان زیتون قیامدشت با وسعت چهار هکتار و اعتبار ۷۰ میلیارد ریال، بلوار فرهنگ به طول ۸۰۰ متر و اعتبار ۳۵ میلیارد ریال و ساختمان کارآفرینی با زیربنای ۴۶۰ متر و اعتبار ۱۲ میلیارد ریال برای اشتغال و کارآفرینی زنان سرپرست خانوار احداث شده است.

شعبانزاده ادامه داد: ساختمان شورای اسلامی شهر قیامدشت با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال و زیربنای ۷۲۰ متر مربع در هفته دولت به بهره برداری می رسد تا شورای اسلامی این شهر پس سه سال ساختمان مشخصی داشته باشند.

بخشدار خاوران با بیان اینکه ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در شهر قیامدشت و هفت میلیارد ریال اعتبار برای طرح های عمرانی روستاهای بخش خاوران هزینه شده است، ابراز کرد: طرح زیرساختی لوله گذاری آب کشاورزی از کانال ری ـ ورامین برای روستای قاسم آباد تهرانچی با همکاری جهاد کشاورزی، سپاه سیدالشهدا(ع) و دهیار با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال از دیگر طرح های است که طی هفته دولت به بهره برداری می رسد.

شعبانزاده اضافه کرد: بازسازی قنات روستای لپه زنگ با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و روشنایی جاده همین روستا با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح های روستایی است که در بخش خاوران طی هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه طرح گاز رسانی به روستای توتک با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال طی هفته دولت کلنگ زنی می شود، بیان داشت: پیاده روهای روستای چهار هزار نفری چهل قز نیز با اعتبار سه میلیارد ریال بازسازی و طی هفته دولت به بهره برداری می رسد.

بخشداری خاوران در ادامه به برخورد جدی بخشداری و دستگاه قضایی با متخلفان ساخت و ساز های غیر مجاز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با همکاری خوب بین بخشی در میان دستگاه های اجرایی امروز هیچگونه ساخت و ساز غیر مجازی در سطح بخش خاوران وجود ندارد.

شعبانزاده یادآور شد: بخشداری خاوران برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام به ایجاد گشت های شبانه روزی ساختمانی کرده است.

وی با اشاره به جمع آوری مراکز دپو زباله و پسماند پلاستیکی طی ماه های اخیر در بخش خاوران، خاطر نشان کرد: بخشداری خاوران با همکاری اداره محیط زیست شهرستان ری ۲۰ مرکز بزرگ جمع آوری و دپو پسماندهای پلاستیکی را جمع آوری کرد به طوری در حال حاضر اثری از مراکز جمع آوری زباله در بخش خاوران وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، دوم تا هشتم شهریور ماه به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت نامگذاری شده است، این هفته فرصتی برای تبیین خدمات دولت به ویژه با موضوع توسعه و محرومیت زدایی است.

بخش خاوران با مرکزیت قیامدشت از توابع شهرستان ری در مسیر آزاد راه امام رضا(ع) واقع شده و بر اساس آخرین سرشماری حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =