۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۴
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83919512
۲ نفر

برچسب‌ها

بستری شدن ۵۱ بیمار کرونایی در قم

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۱ بیمار جدید کرونایی در بخش های مختلف مراکز درمانی قم و تحت نظر اورژانس بستری شدند.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم،محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به دوم شهریور ماه ۸۷ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در اورژانس بیمارستان ها و مراکز درمانی مختلف قم پذیرش شدند.

وی همچنین تعداد کل بیمارانی که در روزهای گذشته بستری و در یک روز گذشته ترخیص شدند را ۴۱ تَن ذکر کرد و گفت: در حال حاضر ۳۶۷ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۷۳ تَن از آنها وخیم می باشد.

رئیس علوم پزشکی قم بیان کرد: در شبانه روز گذشته ۲ تَن که ننیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود، جان خود را در قم از دست دادند.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =