جرایم خشن در کرمانشاه ۲۴ درصد کاهش داشته است

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به کنترل جرایم خشن گفت: در پنج ماه سپری شده از سال جاری شاهد کاهش ۲۴ درصدی این جرایم نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.

سردار «علی اکبر جاویدان» روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اظهارداشت: با تلاش همه همکاران در بخش های مختلف انتظامی، کرمانشاه در رده ۱۵ استان اول از لحاظ جرائم خشن قرار ندارد این در حالیست که از لحاظ جمعیتی جزو ۱۰ استان اول هستیم.

وی با بیان اینکه عمده سرقت ها در کرمانشاه سرقت های خورد هستند، گفت: در این خصوص مقداری نسبت به سال گذشته با افزایش روبرو بوده ایم که البته به تناسب شاهد افزایش کشفیات و دستگیری ها نیز هستیم.

سردار جاویدان همچنین با اشاره به مقابله جدی پلیس با شرارت ها، گفت: گاهی اوقات دیده می شود افرادی به خاطر مسکلات شخصی اقدام به تیراندازی مقابل منزل یا مغازه طرف مقابل می کنند که این افراد خیلی زود دستگیر و تحویل مراجع قضایی می شوند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: یکی دیگر از اهم فعالیت های پلیس در حوزه مبارزه با موادمخدر است و در همین راستا طی پنج ماه سپری شده از سال حدود یک تن و ۳۰۰ کیلوگرم کشفیات داشته ایم.

وی با اشاره به اجرای طرح های متعدد پاکسازی مناطق آلوده، افزود: ۱۴۸ واحد مسکونی و تجاری که محلی برای تهیه، توزیع و مصرف مواد مخدر بود نیز پلمب شد.

سردار جاویدان همچنین به رشد ۲۶۷ درصدی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در استان طی پنج ماه سپری شده از سال در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: عمده کالاهای قاچاق کشف شده مربوط به پوشاک، لوازم خانگی و صوتی و تصویری بوده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، در عین حال از افزایش ۴۰ درصدی کشفیات کالاهای احتکار شده نیز در پنج ماه گذشته خبر داد و گفت: عمده کشفیات مربوط به مواد شوینده و ضدعفونی بوده است.

وی در ادامه با تقدیر از همراهی اکثر مردم با پلیس، آنها را در دنیا نمونه خواند و گفت: مردم هیچ کشوری مانند ملت بزرگ و فهیم جمهوری اسلامی تا این اندازه با کشور و دولت و نظام خود همراه نیستند.

سردار جاویدان در پایان گفت: پلیس همواره خود را خدمتگزار مردم دانسته و در هر شرایطی خود را مکلف می داند برای ارتقاء امنیت آنها تلاش کند.

در این دیدار حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» رییس عقیدتی سیاسی انتظامی استان نیز حضور داشت.