احتمال برگزاری مجازی کلاس های درس در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد 

یاسوج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: احتمال برگزاری کلاس های درس در این استان به صورت مجازی در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ وجود دارد و به همین دلیل نیز باید تمهیدات لازم اندیشیده شود. 

به گزارش ایرنا، احد جمالی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این امر به دلیل در  پیش بودن فصل پاییز و گسترش بیماری آنفلوانزا بین قشرهای مختلف مردم استان از جمله دانش آموزان است. 

وی افزود: بر اساس پیش‌ بینی اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا و متخصصان امر مردم و دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در  شهریورماه امسال شرایط دشوار کرونایی در پیش خواهند داشت. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مورد کمبود فضای آموزشی در برخی مناطق این استان، بیان کرد: سال  های قبل عده ای در حاشیه شهرهای استان به ویژه یاسوج تنها به دنبال تغییر کاربری زمین ها بودند و برای تأمین فضاهای آموزشی،  خدماتی و بهداشتی در آنها نیز چاره اندیشی نشد تا اینکه امروزه چنین مشکل مهمی به وجود آمده است. 

جمالی عنوان کرد: سلامت دانش ‌آموزان و اُفت تحصیلی آنان به دلیل شیوع بیماری کرونا جزو دغدغه های اصلی والدین بوده و باید مقوله  مهم ارتقای کیفیت آموزشی در شرایط کرونایی بیش از پیش در کهگیلویه و بویراحمد مورد توجه معلمان و مدیران مدارس این استان قرار  گیرد. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: شیوع بیماری کرونا دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی این استان در هر سه مقطع  تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم را به سوی مدارس دولتی سوق داده است. 

هادی زارع پور اظهار داشت: حدود ۴۰ درصد دانش‌ آموزان مدارس غیرانتفاعی کهگیلویه و بویراحمد پرونده تحصیلی خود را برای نام نویسی  در مدارس دولتی این استان تحویل گرفته اند. 

وی افزود: در صورت تداوم این وضعیت میزان تراکم دانش آموزان در کلاس‌ های درس مدارس دولتی کهگیلویه و بویراحمد از ۴۴ نفر فراتر  رفته و روند آموزش در آنها با مشکل مواجه خواهد شد. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک ۱۲۹ مدرسه دولتی در این استان استیجاری بوده که بیشترین آنها مربوط  به شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج است. 

زارع پور عنوان کرد: اجاره بهای مدارس دولتی استیجاری کهگیلویه و بویراحمد از یک سال قبل تاکنون از سوی اداره کل آموزش و پرورش  استان پرداخت نشده است. 

وی ابراز داشت: این در حالی است که اجاره بهای مدارس دولتی در برخی مناطق حاشیه ای شهر یاسوج از جمله بلهزار و مادوان علیا نجومی  شده و اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز توان پرداخت چنین مبالغی را ندارد. 

سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که  ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =