۲۱ طرح عمرانی و خدماتی در کردستان به‌ بهره‌برداری رسید

سنندج - ایرنا - همزمان با گرامیداشت هفته دولت ۲۱ طرح عمرانی و خدماتی با ۲۸ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ریال اعتبار در شهرستان‌های بیجار و دیواندره به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، فرماندار دیواندره روز یکشنبه در آیین بهره برداری از طرح‌های این شهرستان اظهار داشت: امروز ۱۱ طرح برق‌رسانی با پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده که شامل اصلاح شبکه توزیع و به رزورسانی برخی تجهیزات این شرکت است.

جمال ارشدی افزود: افتتاح کارگاه تولیدی انواع فوم در روستای رشیدآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان با اعتبار۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در زمینی به مساحت ۲هزارمتربا اشتعالزای ۵ نفر بطور مستقیم به بهره برداری رسیده که قادر است سالانه ۵۰۰ تن انواع فوم را تولید و روانه بازار کند.

سه پروژه در حوزه آبخیزداری بیجار به بهربرداری رسید

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیجار نیز از بهره بهرداری سه پروژه در حوزه آبخیزداری خبرداد و گفت: این پروژه های با اعبتاری بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۶۷۷ میلیون ریال در هفته دولت امسال اجرا شده است.

قدیر آریان اظهارداشت: این سه طرح از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده و شامل فاز اول و دوم روستای قره طوره و نقشه برداری حوزه کلوچه است.

وی افزود: در فاز اول قرطوره روستای باباسرخه با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد شده و فاز دوم این طرح هم با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال با پیشرفت ۹۰ درصدی در دست اقدام است.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیجار گفت: مرحله اول طرح نقشه برداری و آغاز مطالعه حوزه کلوچه شهرستان بیجار، با اعتباری بالغ بر ۸۴۰ میلیون ریال، سومین پروژه حوزه آبخیزداری این اداره در شهرستان بیجار است.

به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی ریبس جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، از دوم تا هشتم شهریور هفته دولت نامگذاری شده است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

چهار طرح عمرانی و اشتغالزایی در بانه به بهره برداری رسید

همزمان با هفته دولت یک واحد مرغ داری گوشتی، طرح آبرسانی به روستای نوده و ناوه، اصلاح شبکه پست هوایی روستای کوخ شیخ الاسلام و بتن ریزی معابر روستای نیزه رود بانه به بهره برداری رسید.

 رییس جهاد کشاورزی بانه در آیین افتتاح یک واحد مرغ گوشتی در روستای نوده گفت: به مناسبت هفته دولت ۱۷ پروژه کشاورزی به بهره برداری می‌رسد که برای بهره برداری از این پروژه ها ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

کریم شریفی افزود: برای بهره برداری از این واحد مرغ گوشتی هفت میلیارد ریال هزینه شده که ۲ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی هزینه شده و مابقی اعتبارات توسط سرمایه گذار تامین شده و برای پنج نفر اشتغال ایجاد کرده که سالانه ۱۲۴ تن مرغ تولید می‌کند.

وی اظهار داشت: در شهرستان بانه زنجیره تولید مرغ تکمیل شده که کارگاه تولید خوراک دام طیور، کشتارگاه مرغ، واحدهای تولید مرغ مادر و مرغ گوشتی در بانه فعال است و صنعت مرغ داری فعالترین صنعت شهرستان بانه است.

شریفی ادامه داد: ۷۸ واحد مرغداری در شهرستان فعال است که سالانه در این واحدها یک میلیون و ۵۵۰ هزار قطعه مرغ  معادل ۹ هزار و ۵۰۰ تن گوشت  در سال تولید می شود که ۵۰ درصد آن در شهرستان مصرف می شود و مابقی به شهرستان های همجوار صادر می شود.

رییس شرکت برق بانه نیز در افتتاح اصلاح شبکه پست هوایی روستای کوخ شیخ الاسلام گفت: به مناسبت هفته دولت شرکت در شهرستان بانه  ۱۱ پروژه برق رسانی با اعتبار ۲۱ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

ارسلان محمدی با بیان اینکه روستای کوخ شیخ الاسلام ۳۰ سال قبل از خدمت برق بهره مند شد، افزود: شبکه برق فرسوده این روستا به طول ۹۷۷ متر از حالت شبکه مسی به کابل خود نگهدار هوایی تبدیل شده که باعث کاهش تلفات انرژی، رفع ضعف ولتاژ، پیشگیری از سرقت و ایمنی بیشتر در شبکه برق می‌شود.

بخشدار آرمرده بانه نیز در بهره برداری از بتن ریزی معابر روستای نیزه رود گفت: امسال چهار هزار ۵۰۰ متر مربع بتن ریزی معابر در روستای های دوله گویر، بله کی، نیزه رود و ماسیدر انجام شده که یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال از محل مشارکت‌های مردم و اعتبارات دهیاری‌ها به آن هزینه شده است.

جلال شهیدی افزود: امسال ۲۷۶ خانوار روستا از مزایای طرح بتن ریزی معابر بهره مند شدند و این طرح ها در بسیاری از روستاهای بخش آرمرده اجرا شده است.

رییس اداره آب و فاضلاب بانه هم در بهره برداری از آبرسانی به روستای ناوه و نوده گفت: با اجرای این طرح ۱۰۰ خانوار این  ۲ روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند که اعتبارات این پروژه  ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات مجتمع شیوی‌ده تامین شد.

محمد کریم پناه افزود: برای روستای ناوه ۹ هزار ۳۰۰ متر خط انتقال و روستای نوده سه هزار ۲۰۰ متر خط انتقال اجرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =