توزیع شبانه ۴۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: با اجرای طرح اطعام حسینی هر شب بیش از ۴۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان استان توزیع می شود.

مجید الهی راد روز یکشنبه با اشاره به اجرای طرح اطعام حسینی از ابتدای محرم اظهار داشت: در مرحله دوم رزمایش ایران همدل، طرح اطعام حسینی برای طبخ و توزیع غذای گرم بین نیازمندان با رعایت دستورالعمل ‌های بهداشتی با افتتاح ۷۲  آشپزخانه در حال فعالیت است.

وی با اشاره به نامگذاری آشپزخانه ها به نام شهدای کربلا و نظارت دقیق بهداشتی بر طبخ غذا افزود: پیش‌بینی ها مبنی بر این است، آمار توزیع غذا به بیش از ۴۰۰ هزار پرس در دهه اول محرم افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح احسان حسینی تصریح کرد: در مناطقی که امکان طبخ غذای گرم وجود ندارد، در قالب طرح احسان حسینی، توزیع بسته‌های معیشتی به نیازمندان و اقشار محروم برنامه ریزی شده است.

الهی راد با بیان اینکه این اقدام خداپسندانه با مشارکت نیکوکاران و مراکز نیکوکاری در حال انجام است، خاطر نشان کرد: در قالب اجرای این طرح تمامی مددجویان و نیازمندان کمیته امداد استان از سبد غذایی بهره مند می شوند.

وی افزود: نیکوکارانی که تمایل به شرکت در این کار خداپسندانه دارند می توانند ضمن اهدای کمک های غیر نقدی شامل برنج، گوشت، مرغ و روغن در پخت غذای نیازمندان همکاری و همچنین کمک های نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۶۱۰ واریز کنند و یا از طریق شماره گیری کد آسان پرداخت #۰۵۸*۸۸۷۷* در این کار نیکو سهیم باشند.

بیش از ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی حدود ۱۱۲ هزار نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =