افتتاح ۱۴۱ پروژه عمرانی و خدماتی در بجنورد

بجنورد- ایرنا- فرماندار بجنورد گفت: همزمان با هفته دولت بهره‌برداری از ۱۴۱ پروژه عمرانی و خدماتی در مرکز خراسان شمالی آغاز شده و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

غلامرضا عوض زاده، یکشنبه در آیین بهره برداری از این پروژه ها که به صورت ویدیوکنفرانسی و همزمان با دیگر شهرستان های استان با حضور استاندار خراسان شمالی برگزار شد، اظهار داشت: ۱۰۳ پروژه از این تعداد مربوط به بخش دولتی و ۳۸ پروژه نیز مربوط به بخش خصوصی است.

وی اعتبار هزینه شده برای طرح های به بهره برداری رسیده را ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد که هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال آن سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده است.

فرماندار بجنورد شاخص ترین این پروژه ها را افتتاح ۲۳ کیلومتر از باند جنوبی کنارگذر شمالی مرکز استان دانست و افزود: این محور با اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال و توسط شرکت توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور ساخته و به بهره برداری رسیده است.

افتتاح مرحله نخست طلای سفید

همچنین امروز مرحله نخست مجتمع گردشگری،  تفریحی و تجاری طلای سفید بجنورد نیز در قالب طرح های افتتاحی استان خراسان شمالی به صورت ویدیوکنفرانسی گشایش یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی در آیین افتتاح این مجتمع گفت: مرحله نخست این مجتمع با اعتبار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است که هتل ۵ ستاره استان نیز در این فاز قرار دارد.

حبیب یزدان پناه افزود: این طرح شامل یک شهربازی، فروشگاه های بزرگ و توقفگاهی با گنجایش هزار و ۲۰۰ خودرو است که با بهره برداری از همین فاز، برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

امروز به مناسبت هفته دولت ۷۵۱ طرح عمرانی، خدماتی و زیرساختی و صنعتی در خراسان شمالی به بهره برداری رسید.

این استان دارای ۸۶۳ هزار نفر جمعیت است که ۴۴ درصد آنان در روستاها زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =