نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی: همدلی نمایندگان مجلس باید تقویت شود

ارومیه - ایرنا- نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: همدلی و همکاری بین نمایندگان مجلس موجب دلگرمی است و باید بیش از بیش در این دوره تقویت شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی روز یکشنبه در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: مطالبه‌گری نمایندگان و مدیران در استان نباید به صورت تقابلی باشد و همکاری و همراهی مسوولان اجرایی استان با نمایندگان برای حل مشکلات استان از مسوولان ملی ضروری است.

وی اظهار داشت: نهضت مطالبه‌گری را باید نمایندگان از مسوولان ملی احیا کرده و ما نیز  در این مسیر همراه نمایندگان هستیم.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: مطالبات مقام‌معظم رهبری در حوزه تهدید جمعیتی و تهدید نسل یکی از اصلی‌ترین مشکلات است و نمایندگان مجلس باید ساز و کار حل آن را از طرف مجلس پیگیری کنند.

نماینده ولی فقیه درآذربایجان‌غربی بیان کرد: در حوزه اقتصادی تجمیع منابع مالی نباید در مرکز کشور باشد و نمایندگان مجلس برای توزیع عادلانه ثروت و امکانات در استان‌ها باید مطالبه‌گر باشند.

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس در حوزه‌های انتخابیه به دنبال نصب افراد ناشایست در پست‌های مدیریتی نباشند بلکه همه باید به دنبال انتخاب افراد مومن و شایسته برای مسوولیت‌های اجرایی بوده و جناح‌بندی‌های سیاسی نباید در انتخاب مدیران اثرگذار باشد.

امام جمعه ارومیه افزود: توسعه‌یافتگی باید در برش استانی صورت بگیرد زیرا توسعه نامتوازن شهرستان‌ها باعث بوجود آمدن مشکلات مختلف خواهد شد. 

حجت‌الاسلام قریشی ادامه داد: همکاری نمایندگان مجلس و مسوولان دولتی و نیروهای مسلح برای حل مشکلات مرزنشینان و کوله‌بران نیز از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: آذربایجان‌غربی از ظرفیت‌های عظیم معادن برخوردار است و باید بهره‌برداری از این معادن و توسعه اقتصادی استان در اولویت کاری نمایندگان مجلس قرار بگیرد. 

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات شورای فرهنگ عمومی و سایر جلسات مهم استان ضروری است و باید در برنامه‌های کاری آنها قرار گیرد.

وی ادامه داد: همچنین  مشکلات مناطق آزاد و عدم اثرگذاری آنها از لحاظ اقتصادی و اجتماعی باید حل شده و از ظرفیت مناطق آزاد برای توسعه استان بهره‌مند شد.

امام ‌جمعه ‌ارومیه تاکید کرد: نباید موعظه‌ها ونصیحت علما را به دل بگیریم زیرا همه ما به موعظه و تذکر نیازمندیم زیرا در راستای تلاش برای اصلاح امور است.

محمدمهدی شهریاری استاندارآذربایجان غربی نیز در این دیدار به افزایش ۲۰۰ درصدی سرمایه‌گذاری در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: این افزایش سرمایه گذاری و کاهش آسیب‌های اجتماعی از برکات دولت در آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

رییس دادگستری آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار با بیان اینکه دادگستری مجری قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی است گفت: آنچه مطابق قانون باشد را اجرایی خواهیم کرد و در این مسیر نیازمند حمایت نمایندگان از اجرای قانون هستیم.

علی‌اکبر گروسی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در استان و امنیت سرمایه‌گذاری موضوع مهمی است  که باید مورد توجه نمایندگان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پدیده قاچاق انسان و مواد مخدر از آسیب‌های استان به شمار می‌رود گفت: باید نمایندگان استان در این بخش همچنین در حوزه دیپلماسی برون مرزی فعال شوند.

 در این نشست علاوه بر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان برخی از مدیران استانی نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =