۱۰۶ طرح عمرانی در تربت‌حیدریه آماده بهره‌برداری شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۶ طرح عمرانی با صرف ۷۷۲ میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان خبر داد.

علی رستمی روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه‌های جمعی تربت‌حیدریه افزود: از مجموع این طرح‌ها، ۹۶ طرح با صرف ۵۹۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی ۱۰ طرح عمرانی نیز با ۱۸۲ میلیارد ریال اعتبار آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در مقایسه با سایر دستگاههای اجرایی، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مخابرات، شرکت برق، گاز و جهاد کشاورزی بیشترین طرح‌های افتتاحی در گرامیداشت هفته دولت را به خود اختصاص داده‌اند.

فرماندار ویژه تربت‌حیدریه با بیان اینکه دولت طرح‌های عمرانی نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار می‌کند افزود: در تربت‌حیدریه مجتمع فرهنگی هنری پیشکوه، دو سالن ورزشی و دو طرح مرمت و بهسازی کاروانسرای کامه و حمام حاج رییس آماده واگذاری به بخش خصوصی است که برای تکمیل آنها به حدود ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

رستمی افزود: این در حالی است که مجموع بودجه شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای و ماده ۱۸۰ برای سالجاری ۲۸۰ میلیارد ریال است و اگر همه این اعتبارات را به پنج طرح واگذاری به بخش خصوصی اختصاص دهیم، باز هم نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم.

وی ادامه داد: امسال دولت محور برنامه‌های رسانه‌ای خود را بر جلب و جذب بیشتر اعتماد عمومی قرار داده‌ و این بدان معناست که رسانه‌های جمعی و مسوولان باید ضمن خودداری از تزریق امید واهی و نیز پمپاژ ناامیدی در جامعه، مردم را تنها با واقعیت‌ های موجود آشنا و از سیاه نمایی پرهیز کنند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =