هفته دولت یادآور ایثارگری و اخلاص شهیدان رجایی و باهنر است

تهران- ایرنا- مدیرکل بنیادشهید و امورایثارگران شهرستان‌های استان تهران در دیدار با خانواده شهید کارمند «حسن احمدی» هفته دولت را یادآور ایثارگری و اخلاص شهیدان رجایی و باهنر دانست.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از بنیاد شهید و امور ایثارگران، عبدالله مرتضوی به مناسبت هفته دولت در دیدار با خانواده شهید کارمند «حسن احمدی»، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: هفته دولت را فرصتی ارزنده در راستای میثاق با آرمان‌های امام راحل، شهدا و تبیین دستاوردهای نظام می‌دانیم و معتقد هستیم خدمت‌رسان خانواده عزیزانی هستیم که از جان و مال خود گذشتند و برای این نظام سرمایه‌گذاری کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران، صبر و استقامت را مهمترین ویژگی‌های خانواده شهدا و ایثارگران ذکر کرد گفت: خانواده‌های معظم شهدا یک الگوی بسیار مناسب برای نسل امروزی به ویژه جوانان بوده و همگان باید در تمام عرصه‌های زندگی خود آنها را الگو قرار دهند.
وی افزود: بهترین چیزی که جوانان ما می‌توانند به واسطه آن به توفیقات علمی و مدارج عالی دست یابند، حضور در میان خانواده‌های شهدا و ایثارگران است؛ چون این قشر از بهترین اقشار جامعه هستند که جان و مال خود را برای نظام و انقلاب فدا کرده‌اند.
مرتضوی حفظ ویژگی‌های شهدا را حائز اهمیت دانست و گفت: توفیقات امروز جامعه اسلامی و افتخارات علمی، مرهون تلاش‌ها و صبر و ایثارگری این یادگاران دوران دفاع مقدس است که باید در همه حال به آن توجه داشته باشیم.
شهید حسن احمدی در منطقه عملیاتی بیت المقدس ۴، شاخ شمیران در سال ۶۷ و در سن ۲۱ سالگی بر اثر اصابت ترکش از ناحیه سر و سمت راست بدن دچار مجروحیت شد و در سال ۹۹ به مقام رفیع شهادت نائل آمد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =