۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83919469
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: رفع دغدغه‌ معلمان نیاز به برنامه‌ریزی دارد

یزد- ایرنا- رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی مشکلات و رفع گلایه‌های معلمان در مورد مسایل معیشتی از جمله برنامه های اصلی مجلس است که باید مسوولان همگام با نمایندگان برای رفع دغدغه های آنها برنامه‌ریزی کنند و پیگیر امور هم باشند.

محمد صالح جوکار در دیدار رییس دانشگاه فرهنگیان استان یزد با اشاره به اینکه فعالیت های آموزش و پرورش در جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: نظام تعلیم و تربیت باید دارای برنامه دقیق و منظم باشد و برای آن هزینه کرد.

به گزارش روز یکشنبه دفتر نماینده یزد و اشکذر در مجلس ، وی ادامه داد: بدون شک هزینه برای آموزش و پرورش سرمایه‌ آینده کشور محسوب می‌شود و محصول نهایی آن افرادی هستند که قرار است مدیریت آینده را برعهده داشته باشند.

نماینده استان یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در آموزش و پرورش هم معلمان یکی از مهمترین ارکان جامعه هستند، اگر آن را از این نهاد بگیریم چیزی باقی نمی‌ماند.

جوکار اظهار کرد: با توجه به این موضوع، فرآیندی که برای تربیت معلم در نظر گرفته می‌شود اهمیت بسیار بالایی دارد، مسوولان هم باید تمام تلاش خود را برای تربیت نیروهای کارآمد و توانمند برای این شغل به کار گیرند.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگیان کشور خاطرنشان کرد: معلمان نباید ناراضی باشند چرا که نارضایتی قطعا بر کارش تاثیرگذار است و می‌تواند از کیفیت فعالیت او بکاهد.

جوکار به نقش دانشگاه فرهنگیان در بهبود کیفیت فعالیت معلمان اشاره کرد و افزود: هرچه بتوانیم در بحث کیفی سازی دوره های تربیت معلم کار کنیم ارزش بسیار بالایی دارد.

در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ حدود ۲۷۰  هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی استان یزد در حال تحصیل بودند.

شمار فرهنگیان شاغل یزد حدود ۱۶ هزار نفر و بازنشسته هم حدود ۱۷ هزار تن تخمین زده می شود.

یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. 

دانشگاه فرهنگیان از سال ۱۲۹۷ هجری شمسی در ایران با عنوان « دارالمعلمان» تاسیس شد و در طول یک قرن تغییر نام داد، اما سیاست اصلی آن که تربیت‌معلم است تغییر نکرده است.

دانشگاه فرهنگیان استان یزد ۲ هزار دانشجو معلم دارد.

امسال حدود ۱۰۰ هزار دانشجو در ۶۸ واحد دانشگاهی استان یزد در حال تحصیل بودند.

۸۷ درصد جمعیت یزد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =