۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۹
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 83919457
۰ نفر

برچسب‌ها

فرهنگ بیمه باید در کشور نهادینه شود

قزوین- ایرنا- رییس کل دادگستری قزوین با بیان اینکه باید با نگاه خدمت و حل مشکلات مردم به موضوع بیمه گری پرداخته شود،گفت: صنعت بیمه باعث آرامش روانی مردم شده و باید به فرهنگ تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام نورالله قدرتی روز یکشنبه در دیدار  با محمد رضایی مدیرعامل شرکت بیمه ایران بر ارائه راهکارهای کاهش حوادث در استان تاکید کرد و افزود: باید از درآمدهای بیمه ایران در استان، سهمی به نیروی انتظامی پرداخت شود تا شاهد پیشگیری در حوادث و جرایم و در نتیجه کاهش خسارات باشیم.
وی اظهار داشت: امروز صنعت بیمه در دنیا باعث آرامش روانی مردم شده است و این صنعت باید به فرهنگ تبدیل شود.
رئیس کل دادگستری قزوین با بیان اینکه سرقت پس از مواد مخدر بیشترین آمار پرونده‌های قضایی و زندانی را در استان تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: سال گذشته همچنین در نقاط حادثه خیز استان ۲۶۰ نفر کشته و چهار هزار نفر مجروح شدند که مبالغ زیادی بابت خسارت وارد شده از سوی بیمه ها پرداخت شد و اگر صنعت بیمه با همکاری سایر ارگان‌ها برای اصلاح نقاط حادثه خیز تلاش کند، شاهد بروز خسارت‌های کمتری خواهیم بود.
این مسوول اضافه کرد: ۵۵ نقطه حادثه خیز در استان وجود دارد که برای اصلاح آن ۳۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
حجت الاسلام قدرتی تصریح کرد: بیمه ها معمولا فقط خسارت پرداخت می‌کنند و باید در موضوع پیشگیری هم هزینه کند.
وی افزود: قزوین بعد از خراسان دومین استان پر تردد کشور است و با همکاری بیمه ایران می‌تواند پایلوت کاهش سوانح و خسارت‌های جاده‌ای باشد.

اشتغالزایی بیمه ایران برای ۶ هزار نفر
 مدیرعامل شرکت بیمه ایران نیز در این دیدار با بیان اینکه این شرکت در سال گذشته حدود هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خسارت بیمه شخص ثالث پرداخت کرده است، گفت: بیمه ایران ۶ هزار شغل برای بخش خصوصی ایجاد کرده است.
محمد رضایی افزود: بیمه ایران بزرگترین بیمه در غرب آسیا است و روزانه ۲۷ میلیارد تومان خسارت بیمه ثالث پرداخت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =