۳۰ هزار خیر در سامانه طرح آجر به آجر ثبت نام کرده‌اند

مشهد- ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: تعداد خیرین ثبت شده در سامانه حدود ۳۰ هزار نفر است اما ظرفیت کشور بیش از این‌هاست.

مهرالله رخشانی مهر همزمان با نخستین روز از هفته دولت در مراسم آغاز عملیات ساخت دو مدرسه در روستای چاهشک طرقبه خراسان رضوی گفت:با توجه به اینکه سرانه فضای آموزشی ۱۰ استان کشور زیر میانگین سرانه کشوری است پویش "آجر به آجر" با دعوت از یکایک شهروندان برای مشارکت در مدرسه‌سازی حتی به اندازه یک آجر، طراحی شده است.

وی ادامه داد: در این طرح زمینه مشارکت افراد خیّر با هر سطح از توان مالی، در مدرسه‌سازی آغاز شده است و در قالب آن آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر می توانند در امر مدرسه‌سازی سهیم شوند.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت:در سال ۹۸ بیش از ۱۵میلیارد ریال در پروژه های نیکوکارانه تعهد داشتیم که دولت هم معادل همین مبلغ را تعهد کرد و حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۸ تخصیص داده شد و مابه التفاوت آن هم در اوایل سال ۹۹ توسط دولت تامین شد.

رخشانی مهر افزود: امسال نیز در قانون بودجه حدود ۳۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های مشارکتی پیش‌بینی شده است که بخشی از آن تخصیص یافته است و قول تامین مابقی را نیز داده اند.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: دراین مراسم، کلنگ یک دبستان ۱۲ کلاسه به زیربنای هزار و 800  مترمربع  به زمین زده شد که مخارج ساخت آن را خیّر ایرانی مقیم آمریکا دکتر فرخ آقایی تقبل کرده است.

جاسم حسین‌پور افزود: یک باب آموزشگاه ۶ کلاسه نیز به زیربنای هزار مترمربع توسط حجت الاسلام حاج سید حسین حسینی حاجی احداث خواهد شد.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه با بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =