پرچم گنبد حرم سیدالشهدا (ع) در بیمارستانهای ویژه کرونای مشهد رونمایی شد

مشهد- ایرنا- پرچم گنبد حرم سیدالشهدا(ع) در میان کادر درمانی چهار بیمارستان ویژه کرونا در مشهد رونمایی شد.

 به گزارش خبرنگار ایرنا این اقدام با هماهنگی اداره کل عتبات عالیات استان خراسان رضوی و با همکاری کانون خادمان گمنام شهدا طی امروز و فردا دوشنبه به منظور قدردانی از خدمات مدافعان سلامت و کادر درمانی مشهد در مقابله با بیماری کرونا انجام می شود.
مسوول کانون خادمان گمنام شهدا در مشهد روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت:  طبق هماهنگی‌های انجام شده، مراسم رونمایی از پرچم گنبد حرم سید الشهدا(ع)  در چهار بیمارستان امام رضا(ع)، شریعتی، اکبر و قائم (عج) مشهد که بیماران کرونایی را پذیرش می‌کنند در حال برگزاری است.
حمید رضا بروغنی افزود: امروز شاهد برپایی این مراسم در بیمارستانهای شریعتی و کودکان اکبر مشهد بودیم و فردا مراسم رونمایی از پرچم بارگاه امام حسین (ع) در بیمارستانهای امام رضا (ع) و قائم (عج) مشهد خواهیم بود.
وی اضافه کرد: در این مراسم پس از به رویت رساندن پرچم بارگاه امام حسین (ع)، قرائت صلوات خاصه و دعای فرج، سخنرانی و ذکر مصیبت سید الشهدا(ع)، هدایای متبرک شامل تربت کربلا، نبات، نمک و آرم متبرک و نام امام حسین (ع) به کادر درمانی در بیمارستانهای ویژه کرونا در مشهد  اهدا می‌شود.
سرپرست روابط عمومی بیمارستان شریعتی مشهد در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: رونمایی از پرچم گنبد امام حسین (ع) صبح امروز در محوطه باز این بیمارستان با حضور کادر درمانی اعم از پزشک و پرستار و سایر پرسنل انجام شد.
علی باغستانی افزود: رونمایی از پرچم سیدالشهدا(ع) نوعی قدردانی از کادر درمان در مبارزه با کرونا محسوب می‌شود که با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و با حضور کادر درمان در محوطه بیمارستان شریعتی مشهد صورت گرفت.
وی خاطر نشان کرد: بیمارستان شریعتی مشهد با ۱۶۰ تخت بستری و  ۶۴۰ کادر درمانی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در اسفند سال گذشته تاکنون به طور اختصاصی به درمان بیماران کرونایی در مشهد اختصاص یافته است.
حدود پنج میلیون نفر از جمعیت ۶.۵ میلیون نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند. 
دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۳ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی را زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی خود دارد.
بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۵۸ هزار و ۹۰۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۴۱ تن طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۶۴۳ تن رسیده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =