درخشش دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مسابقات جهانی تشخیص بالینی

مشهد- ایرنا- معاون دانشجویی، فرهنگی دانشکده پزشکی مشهد گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سومین دوره مسابقه جهانی تشخیص بالینی که به صورت مجازی توسط فدراسیون بین المللی دانشجویان پزشکی (IFMSA) و با همکاری سایت آموزش پزشکی insimu برگزار شد خوش درخشیدند.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر لحیا افشاری صالح افزود: در این مسابقه هزار و ۶۸ نفر از ۹۰ کشور در قالب ۴۱۹ تیم از ۲۵۴ دانشگاه علوم پزشکی سراسر جهان شرکت کردند که از بین آنها ۷۰ تیم توانستند به مرحله نهایی راه پیدا کنند.
وی ادامه داد: از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم ۱۷ تیم در این مسابقه شرکت کردند که پنج تیم مجوز راه یابی به مرحله نهایی را به دست آوردند و توانستند جزء ۷۰ تیم برتر قرار گیرند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشکده علوم پزشکی مشهد، موفق به کسب جایزه ای ارزشمند و اخذ مجوز استفاده رایگان از نسخه پرمیوم نرم افزار InSimu که ارزش آن ۳۶ هزار دلار است به مدت ۶ ماه شد.  
افشاری افزود: نرم افزار InSimu یک شبیه ساز است که  نحوه تشخیص پزشک را ارزیابی می کند و در صورتی که تشخیص نادرست باشد و یا با صرف هزینه‌های بالای تشخیصی انجام شود از امتیاز پزشک کم می کند. این نرم افزار برای بهتر شدن روند تشخیص بیماری‌ها توسط پزشکان طراحی شده است.
وی ادامه داد: این جایزه فرصت فوق‌العاده‌ای برای دانشجویان پزشکی و این دانشکده، برای آموزش در شرایط قرنطینه ایجاد کرده است که در غیر این شرایط برای دست آوردن این نسخه نرم افزاری، دانشگاه باید هزینه زیادی را متقبل می‌شد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: انجمن علمی دانشجویان پزشکی مشهد عضو رسمی فدراسیون بین المللی دانشجویان پزشکی جهان است که فرصت های متنوع بین المللی این فدراسیون را در زمینه های مختلف به دانشجویان با سطوح و ترم های مختلف عرضه می‌کند.
افشاری ادامه داد: دانشجویان دانشکده پزشکی برای حضور در این مسابقات در کارگاه‌های توانمند سازی شرکت کردند و در نهایت دو تیم به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =