توزیع اقلام بهداشتی به هیأت‌های مذهبی ورامین آغاز شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین گفت: به منظور تأمین زیرساخت‌های بهداشتی و سلامتی عزاداران حسینی، توزیع ماسک و مواد شوینده به هیأت‌های مذهبی ورامین آغاز شد.

حجت الاسلام سیدکمیل موسوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با آغاز ماه محرم و ابلاغ دستورالعمل‌های ستاد کرونا در خصوص برپایی مراسم عزاداری، اداره تبلیغات اسلامی با همکاری هیأت‌های عزاداری، برنامه‌های ویژه‌ای را برای برگزاری با شکوه این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته که از نخستین روز محرم، این برنامه‌ها اجرایی شده است.
وی گفت: با توجه به محدودیت پذیرایی و لزوم استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده و با هدف کمک به هیأت‌های مذهبی که امکان برپایی مراسم در مساجد، حسینیه‌ها و اماکن سرپوشیده ندارند، اداره تبلیغات اسلامی با همکاری اداره اوقاف و امورخیریه، شهرداری و موکب احباب الرضا(ع) اقلام بهداشتی و آب خوراکی را با ۸۰ درصد تخفیف در اختیار هیأت‌های عزداری قرار می‌دهد.
وی افزود: در این طرح آب خوراکی نیم لیتری به قیمت ۳۰۰ تومان، ماسک سه لایه پزشکی ۶۰۰ تومان و موادضدعفونی کننده سطح و دست یک لیتری، ۱۰ هزر تومان در اختیار هیأت‌های عزاداری قرار می‌گیرد.
موسوی گفت: توزیع اقلام بهداشتی، تا پایان محرم ادامه دارد.
وی افزود: مسوولان هیأت‌های عزاداری به منظور دریافت حواله و اقلام مورد نیاز می‌توانند همه روزه از ساعت۷:۳۰  تا ۱۴ به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مراجعه کنند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین اظهار کرد: ۱۱۰ هیأت عزاداری مجوز فعالیت در ایام محرم را از اداره تبلیغات اسلامی دریافت کردند که به منظور رعایت مسائل بهداشتی، این هیأت‌ها در حیاط مدارس، بوستان‌ها، مسجد جامع تاریخی و اماکن ورزشی روباز برپا شده است.
وی تأکید کرد: با وجودآن که به نحوه و زمان ابلاغ دستورالعمل ستاد کرونا ایراداتی وارد است ولی در برپایی مراسم عزاداری حسینی، تابع پروتکل‌های بهداشتی از سوی ستاد ملی کرونا هستیم.
ورامین با ۳۰۰ هزارنفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =