بهره برداری از هشت طرح تولیدی خدماتی در دزفول

دزفول- ایرنا- همزمان با آغاز هفته دولت، هشت طرح تولیدی خدماتی در شهرستان دزفول بهره برداری شد.

به گزارش ایرنا معاون کارآفرینی اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان روز یکشنبه در آیین بهره برداری از این طرح‌ها گفت: ۱۵ طرح تولیدی خدماتی در حوزه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دزفول آماده بهره برداری بود که از هشت طرح امروز بهره برداری شد.
سید سعید حسینی نژاد به ظرفیت بالای دزفول در اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: تسهیلگری و تسریع در  پرداخت تسهیلات از منابع اشتغال روستایی مدنظر  است تا با خدمات رسانی به قشر روستایی موجب  کاهش مهاجرت به شهرها و توزیع درآمد در  منطقه شویم.
وی گفت: مجتمع صنعتی ۱۰۰ راسی گاومیش‌داری، طرح تولیدی محصولات گلخانه‌ای، بسته بندی آجیل و خشکبار و خانه‌های فرهنگ کار شرکت‌های کشت و صنعت رجایی و بهشتی، کشت و صنعت گلستان و شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان امروز بهره برداری شدند و زمینه اشتغال ۱۰۱ نفر فراهم شد. 
حسینی نژاد با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها موجب  عدالت گستری در حوزه روستایی می‌شود، افزود: فعالان اقتصادی پای کار هستند و ضمن اشتغالزایی، برای استان و شهرستان تولیدات دارند.
وی افتتاح طرح پرورش گاومیش ۱۰۰ راسی در روستای بنه عیسی را  یکی از طرح‌های امروز دانست و گفت: پرورش گاومیش مزایای زیادی دارد و می‌تواند در توسعه  صنایع تبدیلی و تکمیلی و توسعه لبنیات شهرستان موثر باشد.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان با بیان اینکه نگهداری این کارگاه‌ها نیازمند تلاش و منابع است، گفت: بیشترین طرح‌ها در زمینه خانه فرهنگ استان به شهرستان دزفول اختصاص یافته است.
وی اعتبار هزینه شده برای این طرح‌ها را ۱۵۸ میلیارد ریال  عنوان کرد و افزود: این اعتبار شامل ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۵۸ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی و نیمه صنعتی در روستاها است که از طریق منابع اشتغال روستایی و اشتغالزایی روستایی واگذار شده‌اند. 
حسینی‌نژاد توجه به مشاغل خرد و خانگی در شرایط فعلی کرونا را از اولویت‌ها دانست و گفت: این طرح‌ها هزینه کمتری دارند و به  اشتغال کشور کمک می‌کنند.

 معاون کارآفرینی اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان اظهارداشت: برای نخستین بار در استان خوزستان، پنج خانه فرهنگ کار و تلاش در شرکت‌ها و کارخانجات شهرستان دزفول به بهره برداری رسید.

وی هدف از راه اندازی این خانه‌ها را توانمند سازی نیروی کار از لحاظ روحی و جسمی، ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی و حمایت از تولید ملی و ترویج فرهنگ کار و کار آفرینی عنوان کرد و افزود: تقویت زمینه ابتکار و خلاقیت نیروی کار، ارتقای روحیه همکاری و کار تیمی و تقویت و توسعه مشارکت در فضای کسب از دیگر اهداف خانه فرهنگ کار وتلاش هستند.

حسینی‌نژاد با بیان اینکه این خانه‌ها از طریق تعلیم و تربیت نیروی کار باعث تقویت وجدان کاری در فرهنگ جامعه می‌شوند، گفت: ایجاد و تقویت نشاط اجتماعی، تقویت فرهنگ دینی در راستای بهبود انجام کار و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی از اهداف ایجاد خانه‌های فرهنگ کار و تلاش می‌باشند.

به گزارش ایرنا دوم تا هشتم شهریور ماه در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران هفته دولت نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =