سامانه بارشی باعث باد شدید و کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در سمنان می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: ورود سامانه بارشی به جو استان با وزش باد شدید، بارش باران در ارتفاعات و کاهش پنج تا ۱۰ درجه سانتگرادی دمای هوا همراه است.

ایرج مصطفوی روز یکشنبه به ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، شرایط جوی چند روز آینده، سامانه بارشی و توده هوای خنک به استان از روز گذشته آغاز شد.

وی درباره نوع مخاطره این سامانه افزود: بارش باران، احتمال رگبار و رعد و برق، مه آلودگی، کاهش نسبی دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه، وزش باد شدید و بسیار شدید وگرد و خاک، مهمترین آثار فعالیت این سامانه است.
وی تاکید کرد: منطقه اثر این سامانه به صورت باران در ارتفاعات و نواحی شمالی استان سمنان و به صورت باد شدید و بسیار شدید در غالب نقاط استان در جهت باد غالب شمالی تا غربی پیش‌بینی می شود.

مصطفوی افزود: اثر مخاطره سامانه بارشی کنونی نیز وزش باد شدید و امکان آسیب به سازه های موقت و گلخانه ها، امکان سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای سبک و شکستن سرشاخه های درختان، در برخی نقاط کاهش دید افقی، احتمال جاری شدن رواناب در نواحی مستعد شمالی، کاهش دید افقی در اثر مه آلودگی در محورهای شمالی استان و امکان اختلال در تردد جاده ای، دور از انتظار نیست.
محکم کردن سازه های موقت وتابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، خودداری از تردد و توقف در زیردرختان خشک وکهنسال و ساختمانهای در حال ساخت به دلیل احتمال سقوط شاخه ها و مصالح ساختمانی و پرهیز از اتراق و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها، مهمترین توصیه های مدیرکل هواشناسی استان سمنان بود.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: زمان پایان فعالیت این سامانه روز سه شنبه این هفته پیش‌بینی می شود.
کمینه و بیشینه دمای هوای شهر سمنان امروز ۲۳ و ۳۶ درجه سانتیگراد عنوان شده است که در روزهای آینده تا ۲۰ درجه کاهش می یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =