دولت با وجود تحریم اقدامات موثری در محرومیت‌زدایی انجام داد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: در حالی که در سخت‌ترین شرایط اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه قرار داریم، دولت اقدامات موثری را در راستای محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف به ویژه در خراسان جنوبی انجام داده است.

محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در آیین افتتاح ۱۵ طرح هادی روستایی در روستاهای خراسان جنوبی که به نمایندگی از سایر طرح‌ها در روستای مزگ بیرجند برگزار شد افزود: اقدامات و تلاش‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این مدت قابل تقدیر است به طوری که در یک سال اخیر فقط ۱۰ هزار واحد مسکونی اقشار کم‌درآمد را با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره ) در استان به سرانجام رسانده است.

وی اظهار داشت: ساخت ۶ هزار واحد مسکونی شهری از دیگر اقدامات دولت در خراسان جنوبی است که در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی بلاعوض و ۵۰ میلیون تومانی قرص‌الحسنه انجام خواهد شد و امیدواریم به زودی شاهد افتتاح آن در استان باشیم.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی گفت: با توجه به سیاست‌گذاری‌های دولت یازدهم و دوازدهم، در حوزه گازرسانی نیز شاهد اتفاقات درخور هستیم که از آن جمله گازرسانی به ۳۰۰ روستا در استان است به نوعی که در حال حاضر همه روستاهای زیر ۱۰ خانوار خراسان جنوبی از شبکه گاز برخوردار شده‌اند.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی گازرسانی به ۶۰۰ واحد صنعتی در استان نیز آغاز شده است و بدون تردید نقش مؤثری در افزایش تولید خواهد داشت.

معتمدیان گفت: در بخش فرستنده‌های دیجیتال و شبکه‌های ارتباطی و مخابراتی نیز با وجود کم تراکم بودن و وسعت زیاد استان، طی ۲ سال گذشته ۹۶ درصد استان از ظرفیت دیجیتال برخوردار شده است.

وی افزود: در سایه توجهات نظام جمهوری اسلامی، توسعه روستاها به خوبی رقم خورده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در ۴۱ سال گذشته با رویکرد ویژه نظام به مناطق روستایی، تلاش‌های قابل توجهی صورت گرفته و این اقدامات در خراسان جنوبی نسبت به شاخص‌های کشوری از توسعه خوبی برخوردار بوده است.

وی اظهار داشت: در حوزه تامین برق و آبرسانی به روستاها، جزو معدود استان‌هایی هستیم که از این نوع پیشرفت برخورداریم.

امروز همزمان با نخستین روز هفته دولت ۳۲۳ واحد مسکن شهری خراسان جنوبی با هزینه کرد ۵۴ میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان با حضور استاندار، رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان به طور همزمان در استان به بهره‌برداری رسید.

همچنین عملیات اجرایی ۳۰۱ واحد مسکن شهری با پیش بینی اعتبار ۱۸ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان آغاز و ۱۵ طرح هادی روستایی با اعتبار هفت میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان افتتاح شد.

هفته دولت امسال یک هزار و ۵۱۵ پروژه یا طرح با اعتباری بیش از چهار هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان در خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد یک هزار و ۸۰ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

عملیات اجرایی ۴۳۵ پروژه نیز در مناطق شهری و روستایی این استان مرزی با ۱۱ شهرستان آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha