۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۲
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83919353
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح ۶ پروژه عمرانی در خمام در اولین روز  هفته دولت

رشت - ایرنا - در اولین روز هفته دولت، شش پروژه عمرانی در خمام از توابع شهرستان رشت به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، افزایش ظرفیت ترانسفورماتورهای پست رشت شمالی با هزینه کرد ۶۸ میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریال در خواچکین خمام، بهره برداری از آسفالت راه های روستایی با اعتبار ۲۹ میلیارد و ۹۷۴ میلیون ریال در مرزدشت خمام و افتتاح پروژه های آسفالت شهری با ۳۲ میلیارد و ۴۰۴ میلیون ریال در شهر خمام از جمله این پروژه ها است.

بهره برداری از پروژه تقویت و توسعه شبکه برق با هزینه کرد ۹ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال در کویشا خمام  از دیگر پروژه های افتتاح شده خمام است.

در هفته دولت امسال ، ۱۷۵ پروژه با اعتبار حدود یک هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان در مناطق مختلف شهرستان رشت به بهره برداری می رسد که از این تعداد ۱۲۱ پروژه با هزینه کرد حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از پروژه های بخش دولتی و ۵۴ پروژه با اعتبار حدود یک هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان مربوط به پروژه های بخش خصوصی است.

افتتاح طرح های هفته دولت موجب اشتغالزایی یک هزار و ۱۱ نفر به صورت موقت و یک هزار و ۳۵۷ نفر به صورت دائمی صاحب شغل می شود.

شهرستان رشت در مرکز استان واقع شده که از شمال به دریای خزر و شهرستان انزلی، از جنوب به شهرستان رودبار، از شرق به شهرستانهای سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و از غرب به شهرستانهای صومعه سرا، فومن و شفت متصل می باشد که دارای ۱۴۲۷ کیلومتر مربع وسعت، ۶ بخش، ۷ شهر، ۱۸ دهستان و ۲۹۳ روستا و جمعیت ۹۱۸۴۴۵ نفر که ۶۹۸۰۱۴ نفر شهری و ۲۲۰۴۳۱ نفر روستایی به عبارت دیگر ۷۶ درصد جمعیت شهری و ۲۴ درصد روستایی می باشند.

شهرستان رشت از مناطق مستعد برای جذب گردشگر به شمار می آید. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =